关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"328402","name":"PSS u2 ES 16DOD 0.5A","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0400","A0400B0450","00102002097088","0010200209708880IN"]}
实际产品可能有所不同
PSS u2 ES 16DOD 0.5A
产品物料号: 328402
GTIN: 4046548074048
PSS u2, electronic module, standard, 16 outputs, semiconductor 0.5 A,
single-pole, positive-switching, shortcircuit-proof, overload-proof, 0 V
DC with additional voltage distribution module, expanded ... 更多
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
PSS u2, electronic module, standard, 16 outputs, semiconductor 0.5 A, single-pole, positive-switching, shortcircuit-proof, overload-proof, 0 V DC with additional voltage distribution module, expanded diagnostics, 1- row, terminal block PSS u2 T 16 required (not supplied with the system).
General data
| Approval |
CE
UKCA cULus Listed |
| Application range | Standard |
Technical data
Electrical data
| Permitted loads |
Resistive
Inductive Capacitive |
Semiconductor outputs
| DC voltage at output | 24 V DC |
| Potential isolation of S/C O | Yes |
| S/C output short circuit proof | Yes |
Environmental data
| Protection type standard | EN 60529 |
| Ambient temperature |
0
60 |
| Protection type, housing | IP20 |
| EMC to standard ... | EN 61131-2 (Zone B) |
| Acc. shock to standard1 | 150 m/s² |
| Perm. operating height ASL | 2000 m |
| Pollution degree clear.&creep. | 2 |
| Protection type, mounting | |
| Ambient temperature standard | EN 60068-2-14 |
| Condensation permitted? | Not permitted |
| Overvoltage category | II |
| Climatic suitability to ... |
EN 60068-2-30
EN 60068-2-2 EN 60068-2-1 EN 60068-2-78 EN 60068-2-14 |
| Storage temperature standard | EN 60068-2-1/-2 |
| Climatic suitability standard | EN 60068-2-78 |
| Clearance & creepage dist. to |
EN 61131-2
UL/IEC 61010-2-201 |
| Vibration to standard ... | EN 60068-2-6 |
| Humidity rating | 93 % r. h. at 40 °C |
潜在的分离
| Potential isolation 1 between | SC output and module supply |
| Type of potential isolation 1 | Functional insulation |
机械数据
| Housing material | PC |
| Terminal style | plug-in |
| Gross weight | 45 |
| Width dimension | 12.5 |
| Height dimension | 110.8 |
| Depth dimension | 72.5 |
| Net weight | 36 |
环境
| SCIP entry available | yes |
| RoHS directive |
2011/65/EU
2015/863/EU |
| RoHS conformity | yes |
| RoHS exceptions | yes |
| RoHS except.s acc. to direct. | 7a |
| REACh compliance | contains min. 1 SVHC-substance |
| REACh included substances | Lead |
| %-part of the pollutant | > 0,1 |
| CAS No. | 7439-92-1 |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27242604 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000024 |
| ETIM Reference Feature | EC001599 |
| Volume | 0.270 dm3 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
| UNSPSC 25 | 39122331 |
| GTIN | 4046548074048 |
| Harmonized System Code | 85389091 |
