关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"G1000004","name":"PIT gb KLLE","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0600","A0600B0600","00104002147149","0010400214714980RN"]}
实际产品可能有所不同
PIT gb KLLE
产品物料号: G1000004
GTIN: 4046548088953
PITgatebox (按钮单元),带紧急停止功能的外壳(2 常闭),2个照明
按钮(每 1 常开),钥匙开关(2常开),12‑引脚M12
公连接器,包括 彩色盖套件
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
般数据
| Approval |
CE
UL/cUL UKCA EAC (Eurasian) |
| 自检 | 否 |
| 灯 | LED |
| 灯泡颜色 | 白色 |
技术数据
电气数据
| 供电电压 (V) | 24 V |
| 电源电压类型U1 | DC |
| 功率消耗DC | 12 W |
| 最小接触电流 | 1 mA |
紧急停止
| 数量, E-STOP N/C | 2 |
| 急停释放类型 | 转动释放 |
| 急停按钮切换能力达标 | EN 60947-5-1 |
| 急停按钮触点材料 | 银 |
按钮
| 数量,按钮 | 2 |
| 常开按钮的数量 | 2 |
| 按钮切换能力达标 | EN 60947-5-1 |
| 按钮触点材料 | 银 |
钥匙操作的开关
| 数量,钥匙开关 | 1 |
| 常开钥匙开关的数量 | 2 |
| 钥匙开关切换能力达标 | EN 60947-5-1 |
| 钥匙开关触点材料 | 银 |
环境数据
| 以摄氏度一表示的环境温度 | -20 - 60 °C |
| 气候适宜性标准 | EN 60068-2-78 |
| 湿度额定值 | 93 % r.h.40 °C |
| 振动测试所依据的标准 | EN 60947-5-2 |
| 冲击应力测试所依据的标准1规定的加速度 | 30 g |
| 应遵守的间隙与爬电距离标准 | EN 60947-1 |
| 过电压等级 | 三 |
| 间隙与爬电距离污染程度规范 | 3 |
| 保护类型,机壳 | IP65 |
| UL外壳类型 | 1 类 |
机械数据
| 安装位置 | 任意 |
| 连接类型 | M12,12针公头 |
| 外壳材料 | 锌 |
| 高度尺寸 | 293 mm |
| 宽度尺寸 | 40 mm |
| 深度尺寸 | 40 mm |
| 净重 | 800 g |
| 总重 | 1200 g |
环境
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| eClass 版本 | ECLASS-13 |
| eClass 引用功能 | 27371228 |
| eTIM 版本 | ETIM-9.0 |
| eTIM 参考组 | EG000017 |
| ETIM 引用功能 | EC001028 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548088953 |
| 卷宗 | 0 dm3 |
| Harmonized System Code | 85365019 |
| 海关税号类型 | TARIC |
| 使用海关税则号 |
Ausfuhr
Einfuhr |
| 每个包装单位的数量 | 1 |
可选的配件
PIT gb color cover wh s1
G1000013
PITgatebox coloured discs for the illuminated pushbuttons, white, IECstart icon,
pack of 10
PIT gb color cover wh s2
G1000014
PITgatebox coloured discs for the illuminated pushbuttons, white, IEC ONicon,
pack of 10
PIT gb color cover wh s3
G1000015
PITgatebox coloured discs for the illuminated pushbuttons, white, IEC
unlocking icon, pack of 10
PIT gb color cover wh s4
G1000016
PITgatebox coloured discs for the illuminated pushbuttons, white, IEClocking icon,
pack of 10
PIT gb color cover bl s5
G1000017
PITgatebox coloured discs for the illuminated pushbuttons, blue, IECrequest icon,
pack of 10
PIT gb color cover bl s6
G1000018
PITgatebox coloured discs for the illuminated pushbuttons, blue, IECreset icon,
pack of 10
PIT gb color cover bl s4
G1000019
PITgatebox coloured discs for the illuminated pushbuttons, blue, IEClocking icon,
pack of 10
必选的操作配件
PSEN cable M12-12sf 2m
570350
Connection cable, PUR, yellow, RAL1003, 12-pin, socket straight M12, on
open line end, A-coded, cable length: 2m
PSEN cable M12-12sf 3m
570351
Connection cable, PUR, yellow, RAL1003, 12-pin, socket straight M12, on
open line end, A-coded, cable length: 3m
PSEN cable M12-12sf 5m
570352
Connection cable, PUR, yellow, RAL1003, 12-pin, socket straight M12, on
open line end, A-coded, cable length: 5m
PSEN cable M12-12sf 10m
570353
Connection cable, PUR, yellow, RAL1003, 12-pin, socket straight M12, on
open line end, A-coded, cable length: 10m
PSEN cable M12-12sf 20m
570354
Connection cable, PUR, yellow, RAL1003, 12-pin, socket straight M12, on
open line end, A-coded, cable length: 20m
PSEN cable M12-12sf 30m
570355
Connection cable, PUR, yellow, RAL1003, 12-pin, socket straight M12, on
open line end, A-coded, cable length: 30m
PSEN cable M12-12sf 50m
570356
Connection cable, PUR, yellow, RAL1003, 12-pin, socket straight M12, on
open line end, A-coded, cable length: 50m
备选产品
PIT gb BLLE y
G1000003
PITgatebox (pushbutton unit), housing with E-STOP with signal contact(2 NC),
2 illuminated pushbuttons (per 1 NO), 1 key switch (1 NO), 12‑
pin M12 male connector, incl. colour cap set
PIT gb LLLE
G1000001
PITgatebox (pushbutton unit), housing with E-STOP (2 NC) and 3illuminated
pushbuttons, 12‑pin M12 male connector, incl. colour cap set
PIT gb CLLE y
G1000002
PITgatebox (pushbutton unit), housing with E-STOP with signal contact(2 NC),
2 illuminated pushbuttons (per 1 NO), 1 blind plug, 12‑pin M12
male connector, incl. colour cap set
适用于
PSEN sl-0.5p 1.1 / PSEN sl-0.5 1unit
570500
Safety locking device PSENslock, coded, with electromagnetic
guard locking, with safety switch and actuator (standard), guard locking
for process protection, holding force 500 N, 8-pin M12 male connector,
series connection
Important information: This item is at the end of the product lifecycle and therefore will no longer be available in the foreseeable future. Please get in touch with your PILZ contact to find a suitable alternative or successor product.
PSEN ml b 1.1 unit
570400
Safety guard locking device PSENmlock, coded, with safety switch and
actuator, with guard locking, with power reset, 8-pin M12 maleconnector, 0.23
m cable, single connection
PSEN sl-1.0p 1.1 / PSEN sl-1.0 1unit
570600
Safety locking device PSENslock, coded, with electromagnetic
guard locking, with safety switch and actuator (standard), guard locking
for process protection, holding force 1000 N, 8-pin M12 male connector,
series connection
Important information: This item is at the end of the product lifecycle and therefore will no longer be available in the foreseeable future. Please get in touch with your PILZ contact to find a suitable alternative or successor product.
PSEN ml s 1.1 unit
570406
Safety guard locking device PSENmlock, coded, with safety switch and
actuator, with guard locking, with power reset, 12-pin M12 maleconnector,
0.23 m cable, series connection
