Close
You are on the Pilz international website
Please select a language or switch to a country
Choose your country to get national content
{"id":"402315","name":"PIT oe ETH 5V","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0600","A0600B0600","00104002147167","0010400214716780VK"]}
Actual product may vary
PIT oe ETH 5V
Product ID: 402315
GTIN:
可激活的以太网接口(RJ45),电源和
输入电压5 V
单元
Added to Your Shopping Cart
Save basket
Create a new order or get an individual offer
Select intended use
般数据
| Approval |
CE
UKCA UL Recognized Component |
技术数据
电气数据
| 供电电压 (V) | 5 V |
| 电源电压类型U1 | DC |
| 功率消耗DC | 0.3 W |
输入
| 输入的数量 | 2 |
| 输入的直流电压 | |
| 输入和设备电子之间的电隔离 | 否 |
以太网接口
| EtherNet连接器类型 | RJ45 |
| Ethernet传输速率 |
1 Gbit/s
10/100 Mbit/s |
| 以太网接口数量 | 2 |
环境数据
| 设备可使用的气候适宜性标准 | EN 60068-2-2 |
| 以摄氏度一表示的环境温度 | -20 - 60 °C |
| 气候适宜性标准 | EN 60068-2-78 |
| 湿度额定值 | 93 % r.h.40 °C |
| 允许/不允许凝结 | 不允许 |
| EMC 达到标准 ... | EN 611312(B区) |
| 振动测试所依据的标准 | EN 60068-2-6 |
| 应遵守的间隙与爬电距离标准 | EN 61131-2 |
| 过电压等级 | 二 |
| 间隙与爬电距离污染程度规范 | 2 |
| 保护类型,安装 | |
| 保护类型,机壳 | IP20 |
机械数据
| 安装位置 | 任意 |
| 最大的电缆长度 | 30 m |
| 连接端子 | 弹簧加载端子,可插拔 |
| 高度尺寸 | 40 mm |
| 宽度尺寸 | 30 mm |
| 深度尺寸 | 59.2 mm |
| 净重 | 42 g |
| 总重 | 62 g |
环境
| WEEE classification (08/2018) | 6 small IT-/communic. device |
商业数据
| eClass 版本 | ECLASS-13 |
| eClass 引用功能 | 27371292 |
| eTIM 版本 | ETIM-9.0 |
| eTIM 参考组 | EG000017 |
| ETIM 引用功能 | EC002024 |
