关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"8161147","name":"PMCtendo DD4.03/117/230-480V","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0800","A0800B0810","00107002267051","0010700226705180F9"]}
实际产品可能有所不同
PMCtendo DD4.03/117/230-480V
产品物料号: 8161147
GTIN: 4046548041293
Servo amplifier; Technical data at 3 x 400 V AC: Continuous output
current:
3 A; Imax (5 s) = 6 A; Power consumption in S1 mode: 2 kVA Integral
brake resistor incl. PROFIBUS-DP Interface card for data... 更多
逐步淘汰文章
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
Servo amplifier; Technical data at 3 x 400 V AC: Continuous output current: 3 A; Imax (5 s) = 6 A; Power consumption in S1 mode: 2 kVA Integral brake resistor incl. PROFIBUS-DP Interface card for data exchange - Support of the drive profile PROFIBUS with PROFIdrive - Baud rates 187.5 kBaud to 12 MBaud.
General data
| Approval |
CE
UKCA cULus Listed |
Technical data
Electrical data
| Purpose of U1 | Mains supply |
| Supply voltage (V) | 230 - 480 V |
| Type of supply voltage U1 | AC |
| Purpose of U2 | supply |
| Supply voltage U2 | 24 V |
| Type of supply voltage U2 | DC |
萊斯頓斯特伊爾
| Peak current for 5 s | 6 A |
模拟量输入
| Resolution of analogue inputs |
14
Bit 12 Bit |
| Number of analogue inputs | 2 |
| Type of analogue inputs | Voltage |
输入
| Number of digital inputs | 4 |
| U input to EN 61131-2 Type 1 | 24 V DC |
模拟输出
| Resolution, analogue outputs | 10 Bit |
| Number of analogue outputs | 2 |
| Type of analogue outputs | Voltage |
CANopen接口
| Number of CANopen interfaces | 1 |
串行接口
| Number of RS 232 interfaces | 1 |
机械数据
| Depth dimension | 265 mm |
| Net weight | 4200 g |
| Height dimension | 325 mm |
| Gross weight | 5300 g |
| Width dimension | 70 mm |
环境
| RoHS conformity | yes |
| REACh compliance | Contains no SVHC substances |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27023201 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000017 |
| ETIM Reference Feature | EC001857 |
| Volume | 0 dm3 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
| UNSPSC 25 | 39121007 |
| GTIN | 4046548041293 |
| Harmonized System Code | 85044085 |
