关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"490193","name":"P3WP3P C/5A/400VAC","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0200","A0200B0220","00100002027007","0010000202700780FB"]}
实际产品可能有所不同
P3WP3P C/5A/400VAC
产品物料号: 490193
GTIN: 4046548064292
True power converter, measuring equipment for rated & absorbed
true power, up to 3 motors/generators, measuring voltage 400 V AC, width
width 90 mm, UB = 24 V DC.
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
General data
| Approval |
CE
UKCA |
技术数据
电气数据
| Supply voltage (V) | 24 V |
| Type of supply voltage U1 | DC |
| Power consumption DC | 2.5 W |
| Max. device circuit breaker | Max. conductor cross section |
测量电路
| U meas. range analogue input | 400 V |
| I meas. range analogue input | 0 - 6 A |
环境数据
| Protection type, housing | IP20 |
| Clearance & creepage dist. to | EN 60947-1 |
| Ambient temperature | 0 - 60 °C |
| EMC to standard ... |
EN 61000-6-2
EN 61000-6-4 |
| Terminal protection type | |
| Protection type, mounting | |
| Vibration to standard ... | EN 60068-2-6 |
| Condensation permitted? | Not permitted |
| Climatic suitability to ... | EN 60068-2-78 |
机械数据
| Net weight | 415 g |
| Mounting position | any |
| Gross weight | 470 g |
| Depth dimension | 121 mm |
| Housing material front plate | ABS UL 94 V0 |
| Width dimension | 94 mm |
| Terminal style | plug-in |
| Flex. cond. c/s AWG info | 22 - 12 AWG |
| Housing material lower section | PPO UL 94 V0 |
| Height dimension | 90 mm |
| Connection terminal | Spring-loaded terminal |
环境
| SCIP entry available | yes |
| RoHS directive |
2011/65/EU
2015/863/EU |
| RoHS conformity | yes |
| RoHS exceptions | yes |
| RoHS except.s acc. to direct. |
7a
7c I |
| REACh compliance | contains min. 1 SVHC-substance |
| REACh included substances |
Lead
Lead oxide |
| %-part of the pollutant | > 0,1 |
| CAS No. |
7439-92-1
1317-36-8 |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27371806 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000019 |
| ETIM Reference Feature | EC001443 |
| Volume | 1.296 dm3 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
| UNSPSC 25 | 39122331 |
| GTIN | 4046548064292 |
| Harmonized System Code | 90303370 |
