关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"6M000006","name":"PSEN mg1-A-LLXXX-FBA2-S1-D switch","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0100","A0100B0120","00106002227179","0010600222717980KD"]}
实际产品可能有所不同
PSEN mg1-A-LLXXX-FBA2-S1-D switch
产品物料号: 6M000006
GTIN:
安全门系统PSENmgate,带操作元件,2个照明
按钮(每个不带1个),完全编码,带自动复位,
前部入口安全开关,12针M12
公连接器,向下电缆插座,单个连接
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
General data
| Approval |
CE
UKCA cULus Listed FCC IC EAC (Eurasian) TÜV |
| Sensor principle | Transponder |
| Coding level to ISO 14119 | High |
| Classification to EN 60947-5-3 | PDDB |
| Transponder coding | fully coded |
| Reset type | Automatic reset |
| Suitable for series connection | no |
| unit type | Sensor |
Technical data
Electrical data
| Supply voltage (V) | 24 V |
| Type of supply voltage U1 | DC |
| Power consumption DC | 1 W |
Inputs
| Number of inputs | 5 |
| DC voltage at input | 24 V DC |
Push button
| Number, pushbutton | 2 |
| Switch cap. p/b to standard | EN 60947-5-1 |
| Contact material pushbutton | Ag |
Semiconductor outputs
| Number of OSSD outputs | 2 |
| Number of sig. outputs | 1 |
| Potential isolation S/C O | No |
| S/C output short circuit proof | Yes |
| Utilisation cat. to EN 60947-1 | DC-13 |
钮扣
| Switch cap. button to standard | EN 60947-5-1 |
| Contact material button | AgNi |
环境数据
| Humidity rating | 93 % r. h. at 40 °C |
| Ambient temperature standard | EN 60068-2-14 |
| EMC to standard ... |
EN 55011: Class A
EN 60947-5-3 EN 61326-3-1 |
| Acc. shock to standard1 | 30g |
| Ambient temperature | 0 °C |
| Pollution degree clear.&creep. | 3 |
| Storage temperature standard | EN 60068-2-1/-2 |
| Overvoltage category | III |
| Protection type, housing | IP65 |
| Climatic suitability standard | EN 60068-2-78 |
| Vibration to standard ... | EN 60068-2-6 |
| Perm. operating height ASL | 2000 m |
时代
| Pulse length lock/unlock req. | 350 - 400 ms |
机械数据
| Depth dimension | 65 mm |
| Sensor can be flush-mounted | No |
| Product material |
Zn
Aluminium Galvanised steel Stainless steel Plastic |
| Escape release available | No |
| Gross weight | 1488 g |
| Cable lines | LiYY 12 x 0.25 mm2 |
| Height dimension | 237.5 mm |
| Housing material upper part | Plastic |
| Width dimension | 40 mm |
| Type 1 actuator | PSEN ml 2.1 |
| Net weight | 1020 g |
| Connection type | M12, 12-pin male |
转发器
| Operating frequency | 122 kHz - 128 kHz |
环境
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27272603 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000026 |
| ETIM Reference Feature | EC002593 |
可选的配件
PSEN screw set bracket swinging door
570498
用于将PSENmlock执行器安装在旋转门手柄单元和
支架上的螺钉组,包装内容 = 2个内六角
螺钉M5x12,1个带单向槽的安全螺钉M5x12
PSEN mg bracket swinging door 70
6M000049
PSENmgate摆动门安装支架,高度70毫米,配备2个
六角socket头螺丝和1个防拆卸平头锁紧螺丝,
规格为M5x12
。
PSEN mg bracket swinging door 80
6M000050
PSENmgate摆动门安装支架,高度80毫米,配备2个
六角socket头螺丝和1个防拆卸平头锁紧螺丝,
规格为M5x12
。
PSEN mg door handle swinging door 70
6M000051
PSENmgate摆动门把手单元,高度70毫米,配备2个
六角socket头螺丝和1个防篡改平头锁紧螺丝,
规格为M5x12
。
PSEN mg door handle swinging door 80
6M000052
PSENmgate摆动门手柄单元,高度80毫米,配备2个
六角socket头螺丝和1个防篡改平头锁紧螺丝,
规格为M5x12。
