Close
You are on the Pilz international website
Please select a language or switch to a country
Choose your country to get national content
{"id":"G1000027","name":"PIT gb LLUL","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0600","A0600B0600","00104002147149","0010400214714980RN"]}
Actual product may vary
PIT gb LLUL
Product ID: G1000027
GTIN: 4046548097788
PITgatebox (按钮单元),外壳带有3个照明按钮(1NC,
3 NO),1个带突出盲板(红色)的非照明按钮,
12‑引脚M12插入式连接器,包括 彩色盖套件
单元
Added to Your Shopping Cart
Save basket
Create a new order or get an individual offer
Select intended use
般数据
| Approval |
CE
UL/cUL UKCA EAC (Eurasian) |
| 自检 | 否 |
| 灯 | LED |
| 灯泡颜色 | 白色 |
技术数据
电气数据
| 供电电压 (V) | 24 V |
| 电源电压类型U1 | DC |
| 功率消耗DC | 12 W |
| 最小接触电流 | 1 mA |
按钮
| 数量,按钮 | 2 |
| 常开按钮的数量 | 3 |
| 按钮切换能力达标 | EN 60947-5-1 |
| 按钮触点材料 | 银 |
带孔口的按钮(红色
| 按钮切换能力达标。 | EN 60947-5-1 |
| 按钮触点(带红色消隐板)材料 | 银 |
环境数据
| 以摄氏度一表示的环境温度 | -20 - 60 °C |
| 气候适宜性标准 | EN 60068-2-78 |
| 湿度额定值 | 93 % r.h.40 °C |
| 振动测试所依据的标准 | EN 60947-5-2 |
| 冲击应力测试所依据的标准1规定的加速度 | 30 g |
| 应遵守的间隙与爬电距离标准 | EN 60947-1 |
| 过电压等级 | 三 |
| 间隙与爬电距离污染程度规范 | 3 |
| 保护类型,机壳 | IP65 |
| UL外壳类型 | 1 类 |
机械数据
| 安装位置 | 任意 |
| 连接类型 | M12,12针公头 |
| 外壳材料 | 锌 |
| 高度尺寸 | 293 mm |
| 宽度尺寸 | 40 mm |
| 深度尺寸 | 40 mm |
| 净重 | 800 g |
| 总重 | 1200 g |
环境
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| eClass 版本 | ECLASS-13 |
| eClass 引用功能 | 27371216 |
| eTIM 版本 | ETIM-9.0 |
| eTIM 参考组 | EG000017 |
| ETIM 引用功能 | EC000225 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548097788 |
| 卷宗 | 0 dm3 |
| Harmonized System Code | 85365019 |
| 海关税号类型 | TARIC |
| 使用海关税则号 |
Ausfuhr
Einfuhr |
| 每个包装单位的数量 | 1 |
Obligatory accessories
PSEN cable M12-12sf 2m
570350
Connection cable, PUR, yellow, RAL1003, 12-pin, socket straight M12, on
open line end, A-coded, cable length: 2m
PSEN cable M12-12sf 3m
570351
Connection cable, PUR, yellow, RAL1003, 12-pin, socket straight M12, on
open line end, A-coded, cable length: 3m
PSEN cable M12-12sf 5m
570352
Connection cable, PUR, yellow, RAL1003, 12-pin, socket straight M12, on
open line end, A-coded, cable length: 5m
PSEN cable M12-12sf 10m
570353
Connection cable, PUR, yellow, RAL1003, 12-pin, socket straight M12, on
open line end, A-coded, cable length: 10m
PSEN cable M12-12sf 20m
570354
Connection cable, PUR, yellow, RAL1003, 12-pin, socket straight M12, on
open line end, A-coded, cable length: 20m
PSEN cable M12-12sf 30m
570355
Connection cable, PUR, yellow, RAL1003, 12-pin, socket straight M12, on
open line end, A-coded, cable length: 30m
PSEN cable M12-12sf 50m
570356
Connection cable, PUR, yellow, RAL1003, 12-pin, socket straight M12, on
open line end, A-coded, cable length: 50m
Optional accessories
PIT gb color cover wh s1
G1000013
PITgatebox coloured discs for the illuminated pushbuttons, white, IECstart icon,
pack of 10
PIT gb color cover wh s2
G1000014
PITgatebox coloured discs for the illuminated pushbuttons, white, IEC ONicon,
pack of 10
PIT gb color cover wh s3
G1000015
PITgatebox coloured discs for the illuminated pushbuttons, white, IEC
unlocking icon, pack of 10
PIT gb color cover wh s4
G1000016
PITgatebox coloured discs for the illuminated pushbuttons, white, IEClocking icon,
pack of 10
PIT gb color cover bl s5
G1000017
PITgatebox coloured discs for the illuminated pushbuttons, blue, IECrequest icon,
pack of 10
PIT gb color cover bl s6
G1000018
PITgatebox coloured discs for the illuminated pushbuttons, blue, IECreset icon,
pack of 10
PIT gb color cover bl s4
G1000019
PITgatebox coloured discs for the illuminated pushbuttons, blue, IEClocking icon,
pack of 10