Close
You are on the Pilz international website
Please select a language or switch to a country
Choose your country to get national content
{"id":"4105493","name":"PMCtendo DD4.14/112/230-480V","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0800","A0800B0810","00107002267051","0010700226705180F9"]}
Actual product may vary
PMCtendo DD4.14/112/230-480V
Product ID: 4105493
GTIN: 4046548032673
Servo amplifier; Technical data at 3 x 400 V AC: Continuous output
current:
14 A; Imax (5 s) = 28 A; Power consumption in S1 mode: 10 kVA Integral
brake resistor.
Phase-out article
单元
Added to Your Shopping Cart
Save basket
Create a new order or get an individual offer
Select intended use
般数据
| Approval |
CE
UKCA cULus Listed |
技术数据
电气数据
| U1的用途 | 主电源 |
| 供电电压 (V) | 230 - 480 V |
| 电源电压类型U1 | AC |
| U2的用途 | 电源 |
| 供电电压2 (V) | 24 V |
| 电源电压类型U2 | DC |
萊斯頓斯特伊爾
| 5 s峰值电流 | 28 A |
模拟量输入
| 模拟输入数量 | 2 |
| 模拟量输入类型 | 电压 |
| 模拟输入分辨率 |
14
Bit 12 Bit |
输入
| 数字输入数量 | 4 |
| U 输入符合 EN 61131-2 类型 1 | 24 V DC |
模拟输出
| 模拟输出数量 | 2 |
| 模拟量输出类型 | 电压 |
| 分辨率、模拟输出 | 10 Bit |
CANopen接口
| CANopen接口数量 | 1 |
串行接口
| RS232接口数量 | 1 |
机械数据
| 高度尺寸 | 325 mm |
| 宽度尺寸 | 100 mm |
| 深度尺寸 | 265 mm |
| 净重 | 5200 g |
| 总重 | 6700 g |
环境
| RoHS 符合性 | 是的 |
| 符合REACh标准 | 不含任何 SVHC 物质 |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| eClass 版本 | ECLASS-13 |
| eClass 引用功能 | 27023101 |
| eTIM 版本 | ETIM-9.0 |
| eTIM 参考组 | EG000017 |
| ETIM 引用功能 | EC001857 |
| UNSPSC 25 | 39121007 |
| GTIN | 4046548032673 |
| 卷宗 | 0 dm3 |
| Harmonized System Code | 85044085 |
| 海关税号类型 | TARIC |
| 使用海关税则号 |
Ausfuhr
Einfuhr |
| 每个包装单位的数量 | 1 |
