关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"8C000003","name":"PMC PS6A34 50A/20KW","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0800","A0800B0810","00107002267166","0010700226716680UG"]}
实际产品可能有所不同
PMC PS6A34 50A/20KW
产品物料号: 8C000003
GTIN: 4046548100129
Supply module for PMC SI6 drive controller.
Technical data at 3 x 400 V AC:
Nominal input current: 50 A.
Maximum input current: 180% for 5s / 150% for 30s.
Nominal power 20kW
Important information: T... 更多
逐步淘汰文章
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
Supply module for PMC SI6 drive controller. Technical data at 3 x 400 V AC: Nominal input current: 50 A. Maximum input current: 180% for 5s / 150% for 30s. Nominal power 20kW Important information: This item is at the end of the product lifecycle and therefore will no longer be available in the foreseeable future. Please get in touch with your PILZ contact to find a suitable alternative or successor product.
General data
| Approval |
UL Listed
CE UKCA |
Technical data
Electrical data
| 电流相位的电压范围 |
3×400 VAC, +32/−50 %, 50/60 Hz
3×480 VAC, +10/−58 %, 50/60 Hz |
| 供电电压2 (V) | 24 V |
| 电源电压类型U2 | DC |
Environmental data
| 以摄氏度一表示的环境温度 | 0 - 45 °C |
| 冷却类型 | 内置风扇 |
| 保护类型,机壳 | IP20 |
机械数据
| 高度尺寸 | 343 mm |
| 宽度尺寸 | 65 mm |
| 深度尺寸 | 219 mm |
| 净重 | 3820 g |
| 总重 | 4920 g |
环境
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
| eClass 版本 | ECLASS-13 |
| eClass 引用功能 | 27023201 |
| eTIM 版本 | ETIM-9.0 |
| eTIM 参考组 | EG000017 |
| ETIM 引用功能 | EC001857 |
| UNSPSC 25 | 39121007 |
| GTIN | 4046548100129 |
| 卷宗 | 0 dm3 |
| Harmonized System Code | 85044085 |
必选的操作配件
PMC PS6A34 terminal set
8C000004
Terminal set for supply module PS6A34
Important information: This item is at the end of the product lifecycle
and therefore will no longer be available in the foreseeable future.
Please get in touch with your PILZ contact to find a suitable
alternative or successor product.