Close
You are on the Pilz international website
Please select a language or switch to a country
Choose your country to get national content
{"id":"8C000001","name":"PMC PS6A24 25A/10KW","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0800","A0800B0810","00107002267166","0010700226716680UG"]}
Actual product may vary
PMC PS6A24 25A/10KW
Product ID: 8C000001
GTIN: 4046548100112
Supply module for PMC SI6 drive controller.
Technical data at 3 x 400 V AC:
Nominal input current: 25 A.
Maximum input current: 180% for 5s / 150% for 30s.
Nominal power 10kW
Important information: This item is at the end of the product lifecycle
and therefore will no longer be available in the foreseeable future.
Please get in touch with your PIL...
More
Phase-out article
Item
Added to Your Shopping Cart
Save basket
Create a new order or get an individual offer
Select intended use
Supply module for PMC SI6 drive controller. Technical data at 3 x 400 V AC: Nominal input current: 25 A. Maximum input current: 180% for 5s / 150% for 30s. Nominal power 10kW Important information: This item is at the end of the product lifecycle and therefore will no longer be available in the foreseeable future. Please get in touch with your PILZ contact to find a suitable alternative or successor product.
般数据
| Approval |
UL Listed
CE UKCA |
技术数据
电气数据
| 电流相位的电压范围 |
3×400 VAC, +32/−50 %, 50/60 Hz
3×480 VAC, +10/−58 %, 50/60 Hz |
| 供电电压2 (V) | 24 V |
| 电源电压类型U2 | DC |
Environmental data
| 保护类型,机壳 | IP20 |
| 以摄氏度一表示的环境温度 | 0 - 45 °C |
| 冷却类型 | 内置风扇 |
Mechanical data
| 深度尺寸 | 204 mm |
| 净重 | 2680 g |
| 高度尺寸 | 343 mm |
| 总重 | 4180 g |
| 宽度尺寸 | 45 mm |
Environment
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
Commercial data
| eClass 版本 | ECLASS-13 |
| eClass 引用功能 | 27023201 |
| eTIM 版本 | ETIM-9.0 |
| eTIM 参考组 | EG000017 |
| ETIM 引用功能 | EC001857 |
| 卷宗 | 0 dm3 |
| 海关税号类型 | TARIC |
| 使用海关税则号 |
Ausfuhr
Einfuhr |
| 每个包装单位的数量 | 1 |
| UNSPSC 25 | 39121007 |
| GTIN | 4046548100112 |
| Harmonized System Code | 85044085 |
Obligatory accessories
PMC PS6A24 terminal set
8C000002
Terminal set for supply module PS6A24
Important information: This item is at the end of the product lifecycle
and therefore will no longer be available in the foreseeable future.
Please get in touch with your PILZ contact to find a suitable
alternative or successor product.