关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"8C000065","name":"PMC SC6A062Y/EC 2x 4,5A","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0800","A0800B0810","00107002267166","0010700226716680UF"]}
实际产品可能有所不同
PMC SC6A062Y/EC 2x 4,5A
产品物料号: 8C000065
GTIN: 4046548100853
Stand-alone PMC SC6 drive controller
Technical data at 3 x 400 V AC:
Nominal output current: 2x 4.5 A @ 4kHz / 2x 4.0 A @ 8kHz.
Imax: 210% for 2s / 250% for 2s.
Apparent power: 2x 3.1 KVA.
Without bra... 更多
逐步淘汰文章
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
Stand-alone PMC SC6 drive controller Technical data at 3 x 400 V AC: Nominal output current: 2x 4.5 A @ 4kHz / 2x 4.0 A @ 8kHz. Imax: 210% for 2s / 250% for 2s. Apparent power: 2x 3.1 KVA. Without brake resistor. Option: Safety module SY6 (STO and SS1 using FSoE) and EtherCat. Important information: This item is at the end of the product lifecycle and therefore will no longer be available in the foreseeable future. Please get in touch with your PILZ contact to find a suitable alternative or successor product.
般数据
| Approval |
UL Listed
CE UKCA |
技术数据
电气数据
| 电流相位的电压范围 |
3×400 VAC, +32/−50 %, 50/60 Hz
3×480 VAC, +10/−58 %, 50/60 Hz |
| 供电电压2 (V) | 24 V |
| 电源电压类型U2 | DC |
| Rated output current (4kHz)[A] | 2 x 4,5 A |
| Rated output current (8kHz)[A] | 2 x 4 A |
安全功能STO
| Safety function, technology | Y=SY6: mit STO, SS1 über FSoE |
萊斯頓斯特伊爾
| Max.output current (4kHz)[%/s] | 210%@2s |
| Max.output current (8kHz)[%/s] | 250%@2s |
中央处理器
| PMCexpansion firmware | EC = EtherCAT |
输入
| 数字输入数量 | 8 |
环境数据
| 以摄氏度一表示的环境温度 | 0 - 45 °C |
| 冷却类型 | 内置风扇 |
| 保护类型,机壳 | IP20 |
机械数据
| 高度尺寸 | 343 mm |
| 宽度尺寸 | 45 mm |
| 深度尺寸 | 265 mm |
| 净重 | 3650 g |
| 总重 | 5250 g |
环境
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| eClass 版本 | ECLASS-13 |
| eClass 引用功能 | 27023201 |
| eTIM 版本 | ETIM-9.0 |
| eTIM 参考组 | EG000017 |
| ETIM 引用功能 | EC001857 |
| UNSPSC 25 | 39121007 |
| GTIN | 4046548100853 |
| 卷宗 | 0 dm3 |
| Harmonized System Code | 85044085 |
| 海关税号类型 | TARIC |
| 使用海关税则号 |
Ausfuhr
Einfuhr |
| 每个包装单位的数量 | 1 |
必选的操作配件
PMC SC6A062 terminal set (Z/U/Y/X)
8C000062
Terminal set for drive controllers SC6A062Z, SC6A062U, SC6A062Y,
SC6A062X
Important information: This item is at the end of the product lifecycle
and therefore will no longer be available in the foreseeable future.
Please get in touch with your PILZ contact to find a suitable
alternative or successor product.