实际产品可能有所不同
PMCtendo DD4.06/117/230-480V
产品物料号: 0105266
GTIN: 4046548041279
Servo amplifier; Technical data at 3 x 400 V AC: Continuous output
current:
6 A; Imax (5 s) = 12 A; Power consumption in S1 mode: 4 kVA Integral
brake resistor incl. PROFIBUS-DP Interface card for data exchange -
Support of the drive profile PROFIBUS with PROFIdrive - Baud rates
187.5 kBaud to 12 MBaud.
选择预期用途
Servo amplifier; Technical data at 3 x 400 V AC: Continuous output current: 6 A; Imax (5 s) = 12 A; Power consumption in S1 mode: 4 kVA Integral brake resistor incl. PROFIBUS-DP Interface card for data exchange - Support of the drive profile PROFIBUS with PROFIdrive - Baud rates 187.5 kBaud to 12 MBaud.
般数据
| U1的用途 | 主电源 |
| 供电电压 (V) | 230 - 480 V |
| 电源电压类型U1 | AC |
| U2的用途 | 电源 |
| 供电电压2 (V) | 24 V |
| 电源电压类型U2 | DC |
萊斯頓斯特伊爾
| 5 s峰值电流 | 12 A |
| 数字输入数量 | 4 |
| U 输入符合 EN 61131-2 类型 1 | 24 V DC |
机械数据
| 高度尺寸 | 325 mm |
| 宽度尺寸 | 70 mm |
| 深度尺寸 | 265 mm |