实际产品可能有所不同
PMCprotego D.01/100/0/0/2/208-480VAC
产品物料号: 8176514
GTIN: 4046548068344
Technical data at 3 x 400 V AC: Continuous output current: 1.5 A; Imax
(2 s) = 4.5 A; Imax (5 s) = 3.0 A; Power consumption in S1 mode: 1.1
kVA Integral brake resistor Further hardware options: Expansion card
I/O.
Important information: This item is at the end of the product lifecycle
and therefore will no longer be available in the foreseeable fu...
更多
选择预期用途
Technical data at 3 x 400 V AC: Continuous output current: 1.5 A; Imax (2 s) = 4.5 A; Imax (5 s) = 3.0 A; Power consumption in S1 mode: 1.1 kVA Integral brake resistor Further hardware options: Expansion card I/O. Important information: This item is at the end of the product lifecycle and therefore will no longer be available in the foreseeable future. Please get in touch with your PILZ contact to find a suitable alternative or successor product.
UL Listed
CE UKCA TÜV EAC (Eurasian) |
| 供电电压 (V) | 208 - 480 V |
| 电流相位的电压范围 | 3 x 208…3 x 480 V |
| U2的用途 | 电源 |
| 供电电压2 (V) | 24 V |
| 电源电压类型U2 | DC |
| 采用伺服放大器进行制动时的辅助电压公差 | +15% |
萊斯頓斯特伊爾
| 最大导通频率o/p | 30/h |
| 3x208 V下的控制器输出电流 | 2.5 A |
| 3x230 V下的控制器输出电流 | 2 A |
| 3x400 V下的控制器输出电流 | 1.5 A |
| 3x480 V下的控制器输出电流 | 1.5 A |
| 2 s峰值电流 | 4.5 A |
| 5 s峰值电流 | 3 A |
| 脉冲频率反向整流器 | 8 kHz |
| 中间电路最大额定电压 | 900 V DC |
| 模拟量输入类型 | 电压 |
| 输入端允许的信号范围 | -10 - 10 V |
| 数字输入数量 | 4 - 6 |
| 输入时的信号电平为 0 | -3 - +5 VDC |
| U 输入符合 EN 61131-2 类型 1 | 24 V DC |
| 环境温度等级 | 3K3 |
| 以摄氏度一表示的环境温度 | 0 - 40 °C |
| 功率降额时的工作环境温度 | 40 - 55 °C |
| 功率降额 | 2.5 %/K |
| 存储温度标准 | DIN EN 60721-3-1 |
| 储存温度变化 | 20 K/h |
| 湿度额定值 | 85 % r.h. |
| 相对湿度等级 | 1K3 |
| 允许/不允许凝结 | 不允许 |
| 海平面以上最大安装高度不受额定功率的限制 | 1000 m |
| 海平面以上的安装高度区域,功率降额(如1.5%/100m) | 1000 - 2500 m ASL |
| 每100米功率降低 | 1.5 %/100 m |
| EMC 达到标准 ... | EN 61800-3 |
| 振动测试所依据的标准 | EN 60721-3-3 |
| 外壳材料 | 镀锌钢 |
| 高度尺寸 | 345 mm |
| 宽度尺寸 | 70 mm |
| 深度尺寸 | 243 mm |