Close
You are on the Pilz international website
Please select a language or switch to a country
Choose your country to get national content
{"id":"G1000005","name":"PIT gb es1","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0600","A0600B0600","00104002147149","0010400214714980RO"]}
Actual product may vary
PIT gb es1
Product ID: G1000005
GTIN: 4046548089387
PITgatebox急停按钮,转动可释放(备件)。
安装孔:22.3mm
Item
Added to Your Shopping Cart
Save basket
Create a new order or get an individual offer
Select intended use
般数据
| Approval |
CCC
TÜV |
技术数据
紧急停止
| 急停释放类型 | 转动释放 |
Environmental data
| 以摄氏度一表示的环境温度 | -25 - 70 °C |
| 保护类型,机壳 | IP65 |
Mechanical data
| 高度尺寸 | 33.2 mm |
| 宽度尺寸 | 29.8 mm |
| 深度尺寸 | 29.8 mm |
| 总重 | 21 g |
| 直径 | 30 mm |
| 净重 | 19 g |
Environment
| RoHS 指令 |
2011/65/EC
2015/863/EC |
| RoHS 符合性 | 是的 |
| RoHS 例外 | 不 |
| 符合REACh标准 | 不含任何 SVHC 物质 |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
Commercial data
| eClass 版本 | ECLASS-13 |
| eClass 引用功能 | 27371228 |
| eTIM 版本 | ETIM-9.0 |
| eTIM 参考组 | EG000017 |
| ETIM 引用功能 | EC001028 |
| 卷宗 | 0 dm3 |
| 海关税号类型 | TARIC |
| 使用海关税则号 |
Ausfuhr
Einfuhr |
| 每个包装单位的数量 | 1 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548089387 |
| Harmonized System Code | 85365080 |
