关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"6N000018","name":"PSEN sl2-DL3-N switch","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0100","A0100B0120","00106002227061","0010600222706180SN"]}
实际产品可能有所不同
PSEN sl2-DL3-N switch
产品物料号: 6N000018
GTIN: 4046548092523
Safety switch with electromagnetic guard locking, uniquely coded,
for safety guard locking device PSENslock2, guard locking for processprotection,
holding force 2000 N, 5-pin M12 male connector, single connection
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
Safety switch with electromagnetic guard locking, uniquely coded, for safety guard locking device PSENslock2, guard locking for processprotection, holding force 2000 N, 5-pin M12 male connector, single connection
General data
| Approval |
CE
UKCA cULus Listed FCC IC EAC (Eurasian) TÜV |
| Sensor principle | Transponder |
| Coding level to ISO 14119 | hoch |
| Classification to EN 60947-5-3 | PDDB |
| Transponder coding | unicat |
| Suitable for series connection | nein |
| unit type | Sensor |
Technical data
Electrical data
| Supply voltage (V) | 24 |
| Type of supply voltage U1 | DC |
| Power consumption DC | 7.5 |
Inputs
| Number of inputs | 1 |
| DC voltage at input | 24 V DC |
Semiconductor outputs
| Number of OSSD outputs | 2 |
| S/C output short circuit proof | ja |
| Utilisation cat. to EN 60947-1 | DC-13 |
Environmental data
| Ambient temperature standard | EN 60068-2-14 |
| Ambient temperature | -25 |
| Storage temperature standard | EN 60068-2-1/-2 |
| Climatic suitability standard | EN 60068-2-78 |
| Humidity rating | 93 % r. F. bei 40 °C |
| Perm. operating height ASL | 2000 m |
| EMC to standard ... |
EN 55011: class A
EN 60947-5-3 EN 61326-3-1 |
| Vibration to standard ... | EN 60068-2-6 |
| Acc. shock to standard1 | 30g |
| Overvoltage category | III |
| Pollution degree clear.&creep. | 3 |
| Protection type, housing | IP67 |
| UL enclosure type | type 1 |
机械数据
| Gross weight | 1672 |
| Max. ang. offset round X axis | +/-2 deg |
| Housing material upper part | PBT |
| Connection type | M12, 5pol. male |
| Type 2 actuator | PSEN sl2-L-VA actuator |
| Height dimension | 170 |
| Product material |
Stahl beschichtet
Kunststoff Edelstahl |
| Sensor can be flush-mounted | Ja, Montagehinweis beachten |
| Max. vertical offset | 5 mm |
| Max. angular offset | +/-2 deg |
| Max. ang. offset round Z axis | +/-2 deg |
| Width dimension | 45 |
| Max. ang. offset round Y axis | +/-2 deg |
| Cable lines | LiYY 5 x 0,25 mm2 |
| Net weight | 1467 |
| Type 1 actuator | PSEN sl2-L-AL actuator |
| Depth dimension | 44 |
转发器
| Operating frequency | 122 kHz - 128 kHz |
环境
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| Volume | 0 dm3 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27272603 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000026 |
| ETIM Reference Feature | EC002593 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548092523 |
| Harmonized System Code | 85365019 |
可选的配件
PSEN screw M5x20 10pcs
540312
单向螺钉,单向槽, M5x20 ,材料不锈钢, PU = 10
件,适合执行器:PSEN CS1.x , PSEN CS2.x , PSEN me1.x AR ,
PSEN ME2.x , PSEN ME3.x , PSEN ME3.x , PSEN SL.
PSEN sl restart interlock (padlock)
570552
机械附加模块,适用于
安全防护锁装置PSENslock和PSENslock2,用作
重新启动联锁,以保护在
机器关闭的危险区域中执行的工作, 可选配最多两个连接至双
屏蔽锁以确保安全性。
