关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"570302","name":"PSEN rs2.0-300","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0100","A0100B0100","00106002237080","0010600223708080ED"]}
实际产品可能有所不同
PSEN rs2.0-300
产品物料号: 570302
GTIN: 4046548062724
Rope pull switch incl. E-STOP pushbutton, plastic housing, 2xNC+2xNO
contacts, 300 N max. spring force.
Item
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
General data
| Approval |
CE
UKCA BG cCSAus EAC (Eurasian) |
Technical data
Relay outputs
| Utilisation cat. AC15/DC13sta. | EN 60947-5-1 |
| Voltage AC15 safety cont. | 240 V |
| Max. current AC15 safety cont. | 3 A |
Environmental data
| Ambient temperature | -25 - 70 °C |
| Protection type, housing | IP67 |
Mechanical data
| Housing material lower section | PA |
| Housing material upper part | PA |
| Material actuator | Zn die cast |
| Connection terminal | Cage clamp terminal |
| Height dimension | 76.8 mm |
| Width dimension | 294 mm |
| Depth dimension | 42.5 mm |
| Net weight | 680 g |
| Gross weight | 775 g |
Environment
| RoHS directive |
2011/65/EU
2015/863/EU |
| RoHS conformity | yes |
| RoHS exceptions | yes |
| RoHS except.s acc. to direct. |
6a
6b |
| REACh compliance | contains min. 1 SVHC-substance |
| REACh included substances | Lead |
| %-part of the pollutant | > 0,1 |
| CAS No. | 7439-92-1 |
| SCIP entry available | yes |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
Commercial data
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27270607 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000017 |
| ETIM Reference Feature | EC002033 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548062724 |
| Volume | 0 dm3 |
| Harmonized System Code | 85365080 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
可选的配件
PSEN cable 200m-8x0.25mm²
570793
电缆盘,TPU/TPE-U,黄色RAL1003,8x0.25,适合拖链,
单线颜色:白色,棕色,绿色,黄色,灰色,粉色,蓝色,红色,
线缆长度:200m
