Close
You are on the Pilz international website
Please select a language or switch to a country
Choose your country to get national content
{"id":"400360","name":"PIT esb 6.10 contact block 2n/c","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0600","A0600B0600","00104002147028","0010400214702880IQ"]}
Actual product may vary
PIT esb 6.10 contact block 2n/c
Product ID: 400360
GTIN: 4046548061390
PITestop, contact block, 2 N/C, terminal (screw type).
Item
Added to Your Shopping Cart
Save basket
Create a new order or get an individual offer
Select intended use
般数据
| Approval |
CE
UKCA cCSAus TÜV EAC (Eurasian) |
| 自检 | 否 |
技术数据
电气数据
| 最小接触电流 | 1 mA |
Emergency stop
| 急停按钮触点材料 | AgNi |
| 急停按钮切换能力达标 | EN 60947-5-1 |
Environmental data
| 间隙与爬电距离污染程度规范 | 3 |
| 以摄氏度一表示的环境温度 | -30 - 70 °C |
Mechanical data
| 连接端子 | 螺丝式端子 |
| 高度尺寸 | 41.2 mm |
| 宽度尺寸 | 22.2 mm |
| 深度尺寸 | 25 mm |
| 总重 | 18 g |
| 净重 | 17 g |
Environment
| RoHS 指令 |
2011/65/EC
2015/863/EC |
| RoHS 符合性 | 是的 |
| RoHS 例外 | 不 |
| 符合REACh标准 | 不含任何 SVHC 物质 |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
Commercial data
| eClass 版本 | ECLASS-13 |
| eClass 引用功能 | 27371302 |
| eTIM 版本 | ETIM-9.0 |
| eTIM 参考组 | EG000017 |
| ETIM 引用功能 | EC000041 |
| 卷宗 | 0 dm3 |
| 海关税号类型 | TARIC |
| 使用海关税则号 |
Ausfuhr
Einfuhr |
| 每个包装单位的数量 | 1 |
| UNSPSC 25 | 39122216 |
| GTIN | 4046548061390 |
| Harmonized System Code | 85365080 |
