关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"620020","name":"PIT si 1.2 muting lamp self monitoring","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0600","A0600B0600","00104002157031","0010400215703180EY"]}
实际产品可能有所不同
PIT si 1.2 muting lamp self monitoring
产品物料号: 620020
GTIN: 4046548002607
PITsign muting lamp in accordance with EN 61496 including incandescentlamp and
wall mounting, permanent light with option for monitoring, UB = 24 V DC/ 7
W / 500 mA, 2 semiconductor outputs for function monitoring, protectiontype
housing: IP65, diameter: 100 mm, height: 138.5 mm, signal lamp for
Muting operation.
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
PITsign muting lamp in accordance with EN 61496 including incandescentlamp and wall mounting, permanent light with option for monitoring, UB = 24 V DC/ 7 W / 500 mA, 2 semiconductor outputs for function monitoring, protectiontype housing: IP65, diameter: 100 mm, height: 138.5 mm, signal lamp for Muting operation.
般数据
| Lamp | Bulb |
| Approval |
CE
UKCA cULus Listed TÜV |
| 自检 | 是 |
| 灯泡类型 | BA15d, 24 V DC, 7W |
| 电气信号灯使用寿命 | 1,000 小时 |
技术数据
电气数据
| Power consumption DC | 7 W |
| 供电电压 (V) | 24 V |
| 电源电压类型U1 | DC |
半导体输出
| Number of semicond. outputs | 2 |
| 半导体输出短路保护 | 是 |
环境数据
| EMC to standard ... | EN 61000-6-2 |
| 以摄氏度一表示的环境温度 | 0 - 50 °C |
| 保护类型,机壳 | IP65 |
机械数据
| Connection terminal | Screw terminal |
| Height dimension | 138.5 mm |
| Housing material lower section | ABS |
| Housing material of cover | PC |
| Cable entry | ISO 20 mm |
| 安装位置 | 笔直 |
| 直径 | 100 mm |
| 净重 | 218 g |
| 总重 | 351 g |
环境
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27143209 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000035 |
| ETIM Reference Feature | EC001332 |
| UNSPSC 25 | 39121534 |
| GTIN | 4046548002607 |
| 卷宗 | 2.657 dm3 |
| Harmonized System Code | 85311095 |
| 海关税号类型 | TARIC |
| 使用海关税则号 |
Ausfuhr
Einfuhr |
| 每个包装单位的数量 | 1 |
备选产品
PIT si2.1 LED muting lamp
620015
PITSIGN LED 屏蔽灯,包括 LED 和壁挂安装, UB = 24 V DC /
4 W / <200 mA ,保护型外壳:IP65 ,直径:90 毫米,高度: 125
毫米,用于屏蔽模式的信号灯。
