关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"G1000041","name":"PIT gb QLLE y up ETH","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0600","A0600B0600","00104002147149","0010400214714980UR"]}
实际产品可能有所不同
PIT gb QLLE y up ETH
产品物料号: G1000041
GTIN: 4046548104301
PITgatebox with PITreader Card (pushbutton unit), housing with E-STOP (2
NC/1 NO), 2 illuminated pushbuttons (1 NO each) and PITreader Card,
top connection, M12, 12-pin male connector and M12, 4-pin
f... 更多
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
PITgatebox with PITreader Card (pushbutton unit), housing with E-STOP (2 NC/1 NO), 2 illuminated pushbuttons (1 NO each) and PITreader Card, top connection, M12, 12-pin male connector and M12, 4-pin female connector, Ethernet interface, IP65, 5 coloured caps in GN, BU, RD, YE and transparent
General data
| Approval |
CE
UL/cUL UKCA FCC IC EAC (Eurasian) |
| Self-monitored | no |
| Lamp | LED |
| Lamp colour | white |
Technical data
Electrical data
| Supply voltage (V) | 24 V |
| Type of supply voltage U1 | DC |
| Type of power supply for U1 | SELV/PELV |
| Power consumption DC | 3.5 W |
| Min. contact current | 1 mA |
Emergency stop
| Number, E-STOP N/C | 2 |
| Number, E-STOP signal contact | 1 |
| Release type emergency stop | Turn release |
| Switch cap. E-STOP to standard | EN 60947-5-1 |
| Contact material E-STOP | Ag |
Push button
| Number, pushbutton | 2 |
| Number of pushbutton N/O | 2 |
| Switch cap. p/b to standard | EN 60947-5-1 |
| Contact material pushbutton | Ag |
PITreader
| Sensor principle PITreader | Transponder |
| Transponder energy supply | Passive (battery-free) |
| Operating frequency PITreader | 13.24 - 13.88 MHz |
| Galv. isolation of S/C outputs | No |
| S/C output short circuit proof | Yes |
| Signal level at input at 1 | 15 - 30 VDC |
| Galv. isolation input | No |
Ethernet interface
| Ethernet IP addr. factory set | 192.168.0.12 |
| Connector type ETHERNET int. | M12x1, 4-pin, D-code |
| Ethernet transmission rate | 10/100 Mbit/s |
| Number of Ethernet interfaces | 1 |
Environmental data
| Ambient temperature | -20 - 55 °C |
| Climatic suitability standard | EN 60068-2-78 |
| Humidity rating | 93 % r. h. at 40 °C |
| EMC to standard ... | |
| Vibration to standard ... | EN 60947-5-2 |
| Acc. shock to standard1 | 30g |
| Clearance & creepage dist. to | EN 60947-1 |
| Overvoltage category | III |
| Pollution degree clear.&creep. | 3 |
| Protection type, housing | IP64 |
| UL enclosure type | type 1 |
Mechanical data
| Connection terminal | M12 |
| Height dimension | 320 mm |
| Housing material | Zn |
| Width dimension | 40 mm |
| Depth dimension | 40 mm |
| Connection type | M12, 12-pin male |
| Mounting position | any |
| Gross weight | 1320 g |
| Net weight | 920 g |
环境
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| Volume | 0 dm3 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27371216 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000017 |
| ETIM Reference Feature | EC000225 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548104301 |
| Harmonized System Code | 85365019 |
必选的操作配件
PSEN op Ethernet cable 1m
631071
网线,以太网Cat5e,PVC,黑色,4针,直式连接器M12
(IP67),D编码,在直式连接器RJ45(IP20)上,线缆长度:1m
PSEN op Ethernet cable 3m
631072
网线,以太网Cat5e,PVC,黑色,4针,直式连接器M12
(IP67),D编码,在直式连接器RJ45(IP20)上,线缆长度:3m
PSEN op Ethernet cable 10m
631073
网线,以太网Cat5e,PVC,黑色,4针,直式连接器M12
(IP67),D编码,在直式连接器RJ45(IP20)上,线缆长度:10m
Cable/PN/RJ45-4SM/M12-4SMX/D/003/Q324/GN
C1000001
PROFINET,CAT5e,屏蔽式,4引脚 M12插入式连接器上的 RJ45连接引线
,直向,D 编码,导线截面:4 x 0.34mm² ²,
电缆长度:3 m
Cable/PN/RJ45-4SM/M12-4SMX/D/005/Q324/GN
C1000002
PROFINET,CAT5e,屏蔽式,4引脚 M12插入式连接器上的 RJ45连接引线
,直向,D 编码,导线截面:4x 0.34 mm²
,电缆长度:5 m
Cable/PN/RJ45-4SM/M12-4SMX/D/010/Q324/GN
C1000003
PROFINET,CAT5e,屏蔽式,4引脚 M12插入式连接器上的 RJ45连接引线
,直向,D 编码,导线截面:4 x 0.34mm² ²,
电缆长度:10 m
Cable/PN/RJ45-4SM/M12-4SMX/D/020/Q324/GN
C1000004
PROFINET,CAT5e,屏蔽式,4引脚 M12插入式连接器上的 RJ45连接引线
,直向,D 编码,导线截面:4 x 0.34mm² ²,
电缆长度:20 m
可选的配件
M12 con., straight, male, 4 pin, D
380316
可插拔接插件,4针,直式连接器M12,D编码,
螺丝式连接,螺纹环材料:锌模铸,锌镍,
线缆螺丝式连接Pg9,电缆外径6-8mm
