Actual product may vary
Actual product may vary
Cable/PN/RJ45-4SM/M12-4SMX/D/003/Q324/GN
Product ID: C1000001
GTIN: 4046548102338
Connection lead for PROFINET, CAT5e, shielded, RJ45 on 4-pin M12
male connector, straight, D-coded, conductor cross section: 4 x 0.34mm²,
cable length: 3 m
| Approval |
CE
UKCA UL Recognized Component |
Technical data
Electrical data
| Rated current | 1.5 |
| Typ. conductor resistance K1 | <=55.4 Ohm/km at 20 °C |
| Typ. characteristic imped. K1 | 100 Ohm ± 15 Ohm |
Environmental data
| Ambient temperature |
-40
| Ambient temp. with UL | -40 - 80 °C |