关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"504223","name":"PSEN 1.1p-23/PSEN 1.1-20/8mm/ATEX/ 1unit","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0100","A0100B0110","00106002217045","0010600221704580GI"]}
实际产品可能有所不同
PSEN 1.1p-23/PSEN 1.1-20/8mm/ATEX/ 1unit
产品物料号: 504223
GTIN: 4046548003529
磁性安全开关PSENmag,带安全开关和
方形执行器,ATEX证书,4引脚M8插入式连接器,包括 磁性电缆1对
CABLE/M8/CLIP,用于固定1个M8插件连接器
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
General data
| Approval |
CE
UKCA cULus Listed ATEX electrosuisse EAC (Eurasian) TÜV |
| Sensor principle | magnetic |
| Coding level to ISO 14119 | Low |
| Classification to EN 60947-5-3 | PDDB |
| Suitable for series connection | no |
| unit type | Unit |
Technical data
Electrical data
| Supply voltage (V) | 24 V |
| Type of supply voltage U1 | DC |
| Switching voltage | 24 V |
Environmental data
| ATEX certificate number | SEV 12 ATEX 0121 X |
| ATEX category gas | |
| ATEX category dust | II 3D Ex mc tc IIIC T80°C |
| ATEX application area X | X: -10°C ≤ ta ≤ +55°C |
| Ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temp. at Hmax | |
| Max. ambient temp. at 2000 m | +55 °C |
| Climatic suitability standard | IEC 60068-2-30 |
| Humidity rating | 93 % r. h. at 40 °C |
| Perm. operating height ASL | 2000 m |
| EMC to standard ... | EN 60947-5-3 |
| Vibration to standard ... | EN 60947-5-2 |
| Acc. shock to standard1 | 30g |
| Pollution degree clear.&creep. | 3 |
| Protection type, housing |
IP65
IP67 |
机械数据
| Housing material upper part | PC |
| Depth dimension | 13 mm |
| Net weight | 31 g |
| Height dimension | 42.8 mm |
| Gross weight | 41 g |
| Width dimension | 26 mm |
| Type 1 actuator | PSEN 1.1-20 |
| Connection type | M8, 4-pin male |
| Sensor can be flush-mounted | Yes, follow installation guide |
环境
| RoHS directive |
2011/65/EU
2015/863/EU |
| RoHS conformity | yes |
| RoHS exceptions | no |
| REACh compliance | Contains no SVHC substances |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27274401 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000026 |
| ETIM Reference Feature | EC002544 |
| Volume | 0 dm3 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548003529 |
| Harmonized System Code | 85365019 |
可选的配件
PSEN Kabel Gerade/cable straightplug 10m
533131
连接线缆,PUR,黄色RAL1003,适合拖链,4针,
直式插座M8,在明线端,A编码,线缆长度:10m
PSEN Kabel Gerade/cable straightplug 30m
533141
连接线缆,PUR,黄色RAL1003,适合拖链,4针,
直式插座M8,在明线端,A编码,线缆长度:30m
必选的操作配件
PSEN Kabel Gerade/cable straightplug 10m
533131
连接线缆,PUR,黄色RAL1003,适合拖链,4针,
直式插座M8,在明线端,A编码,线缆长度:10m
PSEN Kabel Gerade/cable straightplug 30m
533141
连接线缆,PUR,黄色RAL1003,适合拖链,4针,
直式插座M8,在明线端,A编码,线缆长度:30m