Close
You are on the Pilz international website
Please select a language or switch to a country
Choose your country to get national content
{"id":"570302","name":"PSEN rs2.0-300","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0100","A0100B0100","00106002237080","0010600223708080ED"]}
Actual product may vary
PSEN rs2.0-300
Product ID: 570302
GTIN: 4046548062724
拉绳开关包括急停按钮、塑料外壳、2xNC+2xNO
触点,最大弹力300 N。
Item
Added to Your Shopping Cart
Save basket
Create a new order or get an individual offer
Select intended use
般数据
| Approval |
CE
UKCA BG cCSAus EAC (Eurasian) |
技术数据
继电器输出
| 使用类别AC15/DC13标准 | EN 60947-5-1 |
| AC15安全控制电压 | 240 V |
| AC15安全控制最大电流 | 3 A |
环境数据
| 保护类型,机壳 | IP67 |
| 以摄氏度一表示的环境温度 | -25 - 70 °C |
Mechanical data
| 外壳上面部分材质 | PA |
| 深度尺寸 | 42.5 mm |
| 连接端子 | 笼式夹持端子 |
| 壳体材料下部 | PA |
| 净重 | 680 g |
| 高度尺寸 | 76.8 mm |
| 总重 | 775 g |
| 执行机构材质 | 锌压铸件 |
| 宽度尺寸 | 294 mm |
Environment
| SCIP 输入可用 | 是 |
| RoHS 指令 |
2011/65/EC
2015/863/EC |
| RoHS 符合性 | 是的 |
| RoHS 例外 | 是的 |
| RoHS (除) ,符合直接指令。 |
6a
6b |
| 符合REACh标准 | 至少含有一种SVHC物质 |
| REACh 所含物质 | 铅 |
| 污染物的百分比-比例 | > 0,1 |
| CAS号 | 7439-92-1 |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
Commercial data
| eClass 版本 | ECLASS-13 |
| eClass 引用功能 | 27270607 |
| eTIM 版本 | ETIM-9.0 |
| eTIM 参考组 | EG000017 |
| ETIM 引用功能 | EC002033 |
| 卷宗 | 0 dm3 |
| 海关税号类型 | TARIC |
| 使用海关税则号 |
Ausfuhr
Einfuhr |
| 每个包装单位的数量 | 1 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548062724 |
| Harmonized System Code | 85365080 |
Optional accessories
PDP67 cable M12-5sm, 3m
380705
Connection cable, PUR, yellow RAL1003, 5-pin, connector straight M12, on
open line end, A-coded, cable length: 3m
PDP67 cable M12-5sm, 10m
380706
Connection cable, PUR, yellow RAL1003, 5-pin, connector straight M12, on
open line end, A-coded, cable length: 10m
PDP67 cable M12-5sm, 20m
380707
Connection cable, PUR, yellow RAL1003, 5-pin, connector straight M12, on
open line end, A-coded, cable length: 20m
PDP67 cable M12-5sm, 30m
380708
Connection cable, PUR, yellow RAL1003, 5-pin, connector straight M12, on
open line end, A-coded, cable length: 30m
PSEN rs rope d3/d4 50m
570314
Rope for rope pull switch PSEN rs. Rope diameter 3 mm /
sheath diameter 4 mm. PVC sheath, red. 50 m roller.
PSEN rs rope d3/d4 100m
570315
Rope for rope pull switch PSEN rope. Rope diameter 3 mm /
sheath diameter 4 mm. PVC sheath, red. 100 m roller.
PSEN cable 200m-8x0.25mm²
570793
Cable reel, TPU/TPE-U, yellow RAL1003, 8x0.25, suitable for drag
chains,colour
of the single wires: White, brown, green, yellow, grey, pink, blue, red,
cable length: 200m
PDP67 F 8DI ION
773600
Decentralised input module for PNOZmulti, protection type IP67,connection via
connection module, 8 safe digital inputs, 8 outputs configurable
as a standard, test pulse or 24 V.
