Close
You are on the Pilz international website
Please select a language or switch to a country
Choose your country to get national content
{"id":"570246","name":"PSEN me4.11 / 4AS","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0100","A0100B0110","00106002217044","0010600221704480GL"]}
Actual product may vary
PSEN me4.11 / 4AS
Product ID: 570246
GTIN: 4046548002669
机械安全开关,带标准执行器,拔出力50
N,触点:2 N/C.
Item
Added to Your Shopping Cart
Save basket
Create a new order or get an individual offer
Select intended use
般数据
| Approval |
CE
cCSAus TÜV EAC (Eurasian) |
| 单元类型 | 单位 |
技术数据
Relay outputs
| AC1安全控制电压 | 240 V |
| AC1安全控制最大电流 | 10 A |
| 使用类别AC/DC1标准 | EN 60947-4-1 |
| 使用类别AC15/DC13标准 | EN 60947-5-1 |
| AC15安全控制最大电流 | 3 A |
| AC15安全控制电压 | 240 V |
Environmental data
| 保护类型,机壳 | IP65 |
| 以摄氏度一表示的环境温度 | -30 - 80 °C |
Mechanical data
| 深度尺寸 | 30.5 mm |
| 连接端子 | 螺丝式端子 |
| 净重 | 103 g |
| 高度尺寸 | 100 mm |
| 端子样式 | 固定式 |
| 总重 | 149 g |
| 宽度尺寸 | 30 mm |
Environment
| SCIP 输入可用 | 是 |
| RoHS 指令 |
2011/65/EC
2015/863/EC |
| RoHS 符合性 | 是的 |
| RoHS 例外 | 是的 |
| RoHS (除) ,符合直接指令。 | 6c |
| 符合REACh标准 | 至少含有一种SVHC物质 |
| REACh 所含物质 |
铅
ETU |
| 污染物的百分比-比例 | > 0,1 |
| CAS号 |
7439-92-1
96-45-7 |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
Commercial data
| eClass 版本 | ECLASS-13 |
| eClass 引用功能 | 27272603 |
| eTIM 版本 | ETIM-9.0 |
| eTIM 参考组 | EG000026 |
| ETIM 引用功能 | EC002593 |
| 卷宗 | 0 dm3 |
| 海关税号类型 | TARIC |
| 使用海关税则号 |
Ausfuhr
Einfuhr |
| 每个包装单位的数量 | 1 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548002669 |
| Harmonized System Code | 85365080 |
Optional accessories
PSEN screw M4x16 10pcs
540310
单向螺钉,单向槽, M4x16 ,材料不锈钢, PU = 10
件,适合执行器:PSEN 1.1 , PSEN 2.1 , PSEN me1.x AS ,
PSENme4 。
PSEN cable 200m-8x0.25mm²
570793
电缆盘,TPU/TPE-U,黄色RAL1003,8x0.25,适合拖链,
单线颜色:白色,棕色,绿色,黄色,灰色,粉色,蓝色,红色,
线缆长度:200m
