关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"526122","name":"PSEN ma1.3b-20/1switch","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0100","A0100B0110","00106002217045","0010600221704580GI"]}
实际产品可能有所不同
PSEN ma1.3b-20/1switch
产品物料号: 526122
GTIN: 4046548049831
磁性安全开关 3 n/o,圆形 M12 设计, IP67 ,带 10 米
电缆, PU = 1 件,不带执行器,认证( TÜV , eAC , UL ,
Ecolab 认证)。
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
General data
| Approval |
CE
UKCA cULus Listed ECOLAB EAC (Eurasian) TÜV |
| Sensor principle | magnetic |
| Coding level to ISO 14119 | Low |
| Classification to EN 60947-5-3 | PDDB |
| Suitable for series connection | no |
| unit type | Sensor |
Technical data
Electrical data
| Supply voltage (V) | 24 V |
| Type of supply voltage U1 | DC |
| Switching voltage | 24 V |
环境数据
| Pollution degree clear.&creep. | 3 |
| Protection type, housing | IP65 |
| Perm. operating height ASL | 4000 m |
| Vibration to standard ... | EN 60947-5-2 |
| Acc. shock to standard1 | 30g |
| EMC to standard ... | EN 60947-5-3 |
| Ambient temperature | -25 °C |
| Max. ambient temp. at 2000 m | +70 °C |
| Max. ambient temp. at Hmax |
机械数据
| Housing material upper part | PBT |
| Depth dimension | 59.1 mm |
| Net weight | 360 g |
| Gross weight | 370 g |
| Type 1 actuator | PSEN ma1.3-08 |
| Connection type | 10 m cable |
| Sensor can be flush-mounted | Yes, follow installation guide |
| Cable lines | LiY11Y 6 x 0.25 mm2 |
环境
| RoHS directive |
2011/65/EU
2015/863/EU |
| RoHS conformity | yes |
| RoHS exceptions | no |
| REACh compliance | Contains no SVHC substances |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27274401 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000026 |
| ETIM Reference Feature | EC002544 |
| Volume | 0 dm3 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548049831 |
| Harmonized System Code | 85365019 |
