Close
You are on the Pilz international website
Please select a language or switch to a country
Choose your country to get national content
{"id":"6O000003","name":"PSEN ml DHM up r 1.1","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0100","A0100B0120","00106002227123","0010600222712380UE"]}
Actual product may vary
PSEN ml DHM up r 1.1
Product ID: 6O000003
GTIN: 4046548095043
PSENmlock编码开关的手柄模块在顶部
、右侧门挡块上装有电缆引出线。PU = 1 门把手模块,带黄色把手插件的把手
和带红色把手插件的把手
(逃生释放把手)。
Item
Added to Your Shopping Cart
Save basket
Create a new order or get an individual offer
Select intended use
General data
| 应答器编码 | codiert |
| 编码级别达到ISO 14119 | gering |
| Approval |
CE
UKCA cULus Listed TÜV |
| Sensor principle | Transponder |
| Cable exit | nach oben |
| Door hinge | rechts |
| unit type | Betätiger |
Technical data
Environmental data
| 湿度额定值 | 93 % r. F. bei 40 °C |
| 环境温度标准 | EN 60068-2-14 |
| 以摄氏度一表示的环境温度 | 0 |
| 存储温度标准 | EN 60068-2-1/-2 |
| 冲击应力测试所依据的标准1规定的加速度 | 10g |
| EMC 达到标准 ... |
EN 55011: class A
EN 60947-5-3 EN 61326-3-1 |
| 气候适宜性标准 | EN 60068-2-78 |
| 保护类型,机壳 | IP20 |
| 振动测试所依据的标准 | EN 60068-2-6 |
| UL enclosure type | type 1 |
Mechanical data
| 沿闭合方向的最大对称偏移量 | +/-5,0 mm |
| 总重 | 2450 |
| 绕X轴的最大对称角度偏移 | +/-2,0 deg |
| 在滑动门上安装时的保持力FZh | 2000 N |
| 机械使用寿命类型 3 | 6050 Zyklen |
| 在回转门上安装时的保持力FZh | 3000 N |
| 产品材料 |
Zn
Edelstahl Kunststoff |
| 最大垂直偏移 | +/-2,0 mm |
| 在滑动门上安装时的保持力F1Max | 4000 N |
| 绕Z轴的最大对称角度偏移 | +/-5,0 deg |
| 绕Y轴的最大对称角度偏移 | +/-2,5 deg |
| 净重 | 2050 |
| Holding force F1Max swing gate | 6000 N |
Environment
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
Commercial data
| eClass 版本 | ECLASS-13 |
| eClass 引用功能 | 27272690 |
| eTIM 版本 | ETIM-9.0 |
| eTIM 参考组 | EG000026 |
| ETIM 引用功能 | EC002594 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548095043 |
| Volume | 0 dm3 |
| Harmonized System Code | 85389099 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
Optional accessories
PSEN ml DHM extension
6O000009
Extension unit for installing the handle for gates wider than
20 mm. PU = 2 extensions (each with a length of 25 mm).
PSEN ml DHM extension cover
6O000012
Cover sleeves for covering the extensions. PU = 2
extension sleeves (each with a length of 25 mm).
PSEN ml DHM mounting plate
6O000013
Mounting plate for the handle module, when the mounting plate 570490 isused for
the switch PSEN ml.
PSEN ml DHM mounting flap
6O000014
PSENml DHM mounting flaps, required for sliding gates. PU = 2
mounting flaps.