Close
You are on the Pilz international website
Please select a language or switch to a country
Choose your country to get national content
{"id":"266707","name":"PMI v707e","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0600","A0600B0620","00104002167134","0010400216713480FH"]}
Actual product may vary
PMI v707e
Product ID: 266707
GTIN: 4046548083347
PMIvisu ,诊断和操作终端, 7 英寸,分辨率 800 x 600 像素,
电容式触摸屏, TFT , RAM 512 MB ,闪存 2 GB , 1 个 RJ45 端口 100
MBit/s , 1 个 USB 主机 2.0 ,电容器缓冲实时时钟, 24 V DC , 6W ,
经济型, OS Linux ,已安装并已获得许可的 PASvisu 运行时
预装软件:Pilz可视化软件。
重... More
Phase-out article
Item
Added to Your Shopping Cart
Save basket
Create a new order or get an individual offer
Select intended use
PMIvisu ,诊断和操作终端, 7 英寸,分辨率 800 x 600 像素, 电容式触摸屏, TFT , RAM 512 MB ,闪存 2 GB , 1 个 RJ45 端口 100 MBit/s , 1 个 USB 主机 2.0 ,电容器缓冲实时时钟, 24 V DC , 6W , 经济型, OS Linux ,已安装并已获得许可的 PASvisu 运行时 预装软件:Pilz可视化软件。 重要信息:该产品的生命周期已结束,因此在可预见的将来将不再提供。请与您的 PILZ联系人联系,寻找合适的替代产品或后续产品。
General data
| Approval |
CE
UKCA cULus Listed EAC (Eurasian) |
| Operating system | Linux |
Technical data
Electrical data
| Supply voltage (V) | 24 V |
| Type of supply voltage U1 | DC |
| Power consumption DC | 3 W |
Display
| Display type | TFT |
| Display diagonal | 7 Zoll |
| Display resolution | 800 x 480 |
| Display colour depth | 262144 |
| Type of touchscreen | capacitive |
CPU
| Processor clock speed | 800 MHz |
| RAM | 512 MB |
| Real-time clock present | Yes |
USB interface
| Number of USB host interfaces | 1 |
| Type of USB host interface | USB 2.0 Type A |
Ethernet interface
| Ethernet transmission rate | 100 MBit/s |
Environmental data
| Ambient temperature standard | EN 60068-2-14 |
| Ambient temperature | 0 - 50 °C |
| Storage temperature standard | EN 60068-2-1/-2 |
| Climatic suitability standard | EN 60068-2-78 |
| Humidity rating | 90 % r. h. at 40 °C |
| Condensation permitted? | Not permitted |
| EMC to standard ... |
EN 61000-6-2
EN 61000-4-4 EN 61000-4-5 EN 61000-6-4 EN 61000-4-6 EN 61000-4-2 EN 61000-4-3 |
| Vibration to standard ... | EN 60068-2-6 |
| Acc. shock to standard1 | 15g |
| Protection type standard | EN 60529 |
| Protection type, housing | IP20 |
| UL enclosure type | 1,2,5 |
Mechanical data
| Height dimension | 142 mm |
| Width dimension | 200 mm |
| Depth dimension | 50.3 mm |
| Net weight | 925 g |
| Gross weight | 1155 g |
Environment
| RoHS directive |
2011/65/EU
2015/863/EU |
| RoHS conformity | yes |
| RoHS exceptions | yes |
| RoHS except.s acc. to direct. |
7a
7c I |
| REACh compliance | contains min. 1 SVHC-substance |
| REACh included substances |
Lead
Lead oxide |
| %-part of the pollutant | > 0,1 % |
| CAS No. |
7439-92-1
1317-36-8 |
| SCIP entry available | yes |
| WEEE classification (08/2018) | 2 device/monitor > 100 cm² |
Commercial data
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27330201 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000024 |
| ETIM Reference Feature | EC001412 |
| UNSPSC 25 | 46171620 |
| GTIN | 4046548083347 |
| Volume | 4.741 dm3 |
| Harmonized System Code | 85371091 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
