Close
You are on the Pilz international website
Please select a language or switch to a country
Choose your country to get national content
{"id":"620010","name":"PIT si 1.1 muting lamp","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0600","A0600B0600","00104002157031","0010400215703180EY"]}
Actual product may vary
PIT si 1.1 muting lamp
Product ID: 620010
GTIN: 4046548002614
PITSIGN 屏蔽灯,包括白炽灯和壁装, UB = 24 V DC
/ 5 W / 300 mA ,保护型外壳:IP65 ,直径:100 毫米,高度:
138.5 毫米,用于屏蔽模式的信号灯。
Item
Added to Your Shopping Cart
Save basket
Create a new order or get an individual offer
Select intended use
般数据
| Approval |
CE
UKCA cULus Listed |
| 自检 | 否 |
| 灯 | 灯泡 |
| 灯泡类型 | BA15d, 24 V DC, 5W |
| 电气信号灯使用寿命 | 1,000 小时 |
技术数据
Electrical data
| 功率消耗DC | 5 W |
| 供电电压 (V) | 24 V |
| 电源电压类型U1 | DC |
Environmental data
| 以摄氏度一表示的环境温度 | -25 - 50 °C |
| 保护类型,机壳 | IP65 |
Mechanical data
| 连接端子 | 弹簧加载端子 |
| 高度尺寸 | 138.5 mm |
| 壳体材料下部 | ABS |
| 外壳材料 | PC |
| 电缆接口 | ISO 20 mm |
| 安装位置 | 任意 |
| 总重 | 331 g |
| 直径 | 100 mm |
| 净重 | 255 g |
Environment
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
Commercial data
| eClass 版本 | ECLASS-13 |
| eClass 引用功能 | 27143209 |
| eTIM 版本 | ETIM-9.0 |
| eTIM 参考组 | EG000035 |
| ETIM 引用功能 | EC001332 |
| 卷宗 | 2.657 dm3 |
| 海关税号类型 | TARIC |
| 使用海关税则号 |
Ausfuhr
Einfuhr |
| 每个包装单位的数量 | 1 |
| UNSPSC 25 | 39121534 |
| GTIN | 4046548002614 |
| Harmonized System Code | 85311095 |
