关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"400520","name":"SET4.1: PIT es3.1 / box / 2 n/c","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0600","A0600B0600","00104002147028","0010400214702880EV"]}
实际产品可能有所不同
SET4.1: PIT es3.1 / box / 2 n/c
产品物料号: 400520
GTIN: 4046548043709
PITestop, E-STOP/contact block incl. surface mount housing, setconsisting of:
E-STOP pushbutton with contact block, 2 N/C, terminals (screw type).
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
General data
| Approval |
CE
UKCA TÜV EAC (Eurasian) |
| Self-monitored | no |
Technical data
Electrical data
| Min. contact current | 1 mA |
紧急停止
| Contact material E-STOP | AgNi |
| Switch cap. E-STOP to standard | EN 60947-5-1 |
环境数据
| Pollution degree clear.&creep. | 3 |
| Ambient temperature | -30 - 70 °C |
| Protection type, housing | IP65 |
机械数据
| Connection terminal | Screw terminal |
| Height dimension | 72 mm |
| Width dimension | 72 mm |
| Depth dimension | 103 mm |
| Gross weight | 181 g |
| Diameter | 55 mm |
| Net weight | 162 g |
环境
| SCIP entry available | yes |
| RoHS directive |
2011/65/EU
2015/863/EU |
| RoHS conformity | yes |
| RoHS exceptions | yes |
| RoHS except.s acc. to direct. | 6c |
| REACh compliance | contains min. 1 SVHC-substance |
| REACh included substances | Lead |
| %-part of the pollutant | > 0,1 |
| CAS No. | 7439-92-1 |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27371244 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000017 |
| ETIM Reference Feature | EC002034 |
| Volume | 0 dm3 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
| UNSPSC 25 | 46171620 |
| GTIN | 4046548043709 |
| Harmonized System Code | 85371098 |
