Close
You are on the Pilz international website
Please select a language or switch to a country
Choose your country to get national content
{"id":"400132","name":"PIT es2s","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0600","A0600B0600","00104002147028","0010400214702880IR"]}
Actual product may vary
PIT es2s
Product ID: 400132
GTIN: 4046548071238
PITestop ,紧急停止按钮 IP65 ,带紧急停止符号和
徽标,安装直径:22.3 mm.
Item
Added to Your Shopping Cart
Save basket
Create a new order or get an individual offer
Select intended use
般数据
| Approval |
CE
UKCA UL Recognized Component EAC (Eurasian) TÜV |
技术数据
Environmental data
| 以摄氏度一表示的环境温度 | -30 - 70 °C |
| 保护类型,机壳 | IP65 |
Mechanical data
| 高度尺寸 | 41.5 mm |
| 宽度尺寸 | 68 mm |
| 安装位置 | 任意 |
| 总重 | 56 g |
| 直径 | 68 mm |
| 净重 | 43 g |
Environment
| RoHS 指令 |
2011/65/EC
2015/863/EC |
| RoHS 符合性 | 是的 |
| RoHS 例外 | 不 |
| 符合REACh标准 | 不含任何 SVHC 物质 |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
Commercial data
| eClass 版本 | ECLASS-13 |
| eClass 引用功能 | 27371244 |
| eTIM 版本 | ETIM-9.0 |
| eTIM 参考组 | EG000017 |
| ETIM 引用功能 | EC002034 |
| 卷宗 | 0 dm3 |
| 海关税号类型 | TARIC |
| 使用海关税则号 |
Ausfuhr
Einfuhr |
| 每个包装单位的数量 | 1 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548071238 |
| Harmonized System Code | 85365080 |
