Close
You are on the Pilz international website
Please select a language or switch to a country
Choose your country to get national content
{"id":"402264","name":"PITreader key ye 4","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0600","A0600B0600","00104002147075","0010400214707580NE"]}
Actual product may vary
PITreader key ye 4
Product ID: 402264
GTIN: 4046548094084
用于身份验证系统 PITreader 的应答器钥匙,
用于操作模式1,2,3和4的授权
颜色:黄色
材料:塑料
Item
Added to Your Shopping Cart
Save basket
Create a new order or get an individual offer
Select intended use
般数据
| Approval |
CE
UKCA |
| Sensor principle | Transponder |
技术数据
Environmental data
| 湿度额定值 | 93 % r.h.40 °C |
| 气候适宜性标准 | EN 60068-2-78 |
| 振动测试所依据的标准 | EN 60068-2-6 |
| 冲击应力测试所依据的标准1规定的加速度 | 15 g |
| 以摄氏度一表示的环境温度 | -30 - 70 °C |
| 保护类型,机壳 |
IP65
IP67 |
Mechanical data
| 高度尺寸 | 15.1 mm |
| 宽度尺寸 | 42 mm |
| 深度尺寸 | 8 mm |
| 安装位置 | 任意 |
| 总重 | 10 g |
| 净重 | 8 g |
Transponder
| 操作频率 | 13.56 MHz |
| 应答器电源供应 | 无源(无电池) |
Environment
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
Commercial data
| eClass 版本 | ECLASS-13 |
| eClass 引用功能 | 27280402 |
| eTIM 版本 | ETIM-9.0 |
| eTIM 参考组 | EG000026 |
| ETIM 引用功能 | EC002996 |
| 卷宗 | 0 dm3 |
| 海关税号类型 | TARIC |
| 使用海关税则号 |
Ausfuhr
Einfuhr |
| 每个包装单位的数量 | 1 |
| UNSPSC 25 | 32131023 |
| GTIN | 4046548094084 |
| Harmonized System Code | 85389099 |