Close
You are on the Pilz international website
Please select a language or switch to a country
Choose your country to get national content
{"id":"400452","name":"PIT es Set1s-6 s","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0600","A0600B0600","00104002147028","0010400214702880EV"]}
Actual product may vary
PIT es Set1s-6 s
Product ID: 400452
GTIN: 4046548071665
PITestop ,E-STOP/ 触点功能块,包括表面安装外壳,由带有紧急停止符号和徽标的紧急停止按钮和带有监控功能的触点功能块组成
, 2 常闭, 1 个信号触点, 1 常开,端子 (螺丝类型)。
Item
Added to Your Shopping Cart
Save basket
Create a new order or get an individual offer
Select intended use
General data
| 自检 | 是 |
| Approval |
CE
UKCA EAC (Eurasian) TÜV |
Technical data
Electrical data
| 最小接触电流 | 1 mA |
Emergency stop
| 急停按钮触点材料 | AgNi |
| 急停按钮切换能力达标 | EN 60947-5-1 |
Environmental data
| 间隙与爬电距离污染程度规范 | 3 |
| 以摄氏度一表示的环境温度 | -25 - 55 °C |
| 保护类型,机壳 | IP65 |
Mechanical data
| 连接端子 | 螺丝式端子 |
| 高度尺寸 | 72 mm |
| 宽度尺寸 | 103 mm |
| 深度尺寸 | 72 mm |
| 安装位置 | 任意 |
| 总重 | 201 g |
| 直径 | 55 mm |
| Net weight | 172 g |
Environment
| RoHS directive |
2011/65/EU
2015/863/EU |
| RoHS conformity | yes |
| RoHS exceptions | yes |
| RoHS except.s acc. to direct. | 6c |
| REACh compliance | contains min. 1 SVHC-substance |
| REACh included substances | Lead |
| %-part of the pollutant | > 0,1 |
| CAS No. | 7439-92-1 |
| SCIP entry available | yes |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
Commercial data
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27371244 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000017 |
| ETIM Reference Feature | EC002034 |
| UNSPSC 25 | 46171620 |
| GTIN | 4046548071665 |
| Volume | 0 dm3 |
| Harmonized System Code | 85371098 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
