关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"787580","name":"PZE X4VP C 0,5/24VDC 4n/o fix","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0200","A0200B0230","00100002007002","0010000200700280FK"]}
实际产品可能有所不同
PZE X4VP C 0,5/24VDC 4n/o fix
产品物料号: 787580
GTIN: 4046548008135
Contact expansion, inputs: 1-channel wiring, outputs: 4 N/O t-d (t
= 3 s), UB = 24 V DC, width 22.5 mm, plug-in spring-loaded terminals,
contact block for contact expansion in connection with
safety-r... 更多
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
Contact expansion, inputs: 1-channel wiring, outputs: 4 N/O t-d (t = 3 s), UB = 24 V DC, width 22.5 mm, plug-in spring-loaded terminals, contact block for contact expansion in connection with safety-related control components.
General data
| Approval |
CE
CCC UKCA cULus Listed TÜV EAC (Eurasian) |
技术数据
电气数据
| Supply voltage (V) | 24 V |
| Power consumption DC | 2.5 W |
| Type of supply voltage U1 | DC |
输入
| Number of inputs | 1 |
半导体输出
| Number of semicond. outputs | 0 |
继电器输出
| Addit. contact details relay | + 0.2 µm Au |
| Utilisation cat. AC15/DC13sta. | EN 60947-5-1 |
| Relay contact material | AgCuNi |
| Safety contacts: AC at UL | 250 VAC G.U. (same polarity) |
| Utilisation cat. AC/DC1 stand. | EN 60947-4-1 |
| Safety contacts: pilot duty | B300, R300 |
环境数据
| Humidity rating | 93 % r. h. at 40 °C |
| Protection type, mounting | |
| Climatic suitability to ... | EN 60068-2-78 |
| Vibration to standard ... | EN 60068-2-6 |
| Clearance & creepage dist. to | EN 60947-1 |
| EMC to standard ... |
EN 60947-5-1
EN 61000-6-2 EN 61326-3-1 |
| Ambient temperature | -10 - 55 °C |
| Protection type, housing | IP40 |
| Condensation permitted? | Not permitted |
| Overvoltage category | III / II |
| Terminal protection type | |
| Pollution degree clear.&creep. | 2 |
时代
| Tolerance Tv | -50 %/+50 % |
机械数据
| Housing material front plate | ABS UL 94 V0 |
| Terminal style | plug-in |
| Housing material lower section | |
| Net weight | 185 g |
| Depth dimension | 121 mm |
| Connection terminal | Spring-loaded terminal |
| Gross weight | 195 g |
| Mounting position | any |
| Height dimension | 101 mm |
| Width dimension | 22.5 mm |
| Housing material upper part |
环境
| SCIP entry available | yes |
| RoHS directive |
2011/65/EU
2015/863/EU |
| RoHS conformity | yes |
| RoHS exceptions | yes |
| RoHS except.s acc. to direct. | 7c I |
| REACh compliance | contains min. 1 SVHC-substance |
| REACh included substances | Lead oxide |
| %-part of the pollutant | > 0,1 |
| CAS No. | 1317-36-8 |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27371819 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000019 |
| ETIM Reference Feature | EC001449 |
| Volume | 0.327 dm3 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
| UNSPSC 25 | 39122331 |
| GTIN | 4046548008135 |
| Harmonized System Code | 85364900 |