关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"787340","name":"P2HZ X1P C 24VDC 3n/o 1n/c 2so","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0200","A0200B0230","00100002007002","0010000200700280FI"]}
实际产品可能有所不同
P2HZ X1P C 24VDC 3n/o 1n/c 2so
产品物料号: 787340
GTIN: 4046548008395
安全继电器(独立式),输入:每个按钮配1 N/O,1 N/C,
输出:3 N/O, 1 N/C, 2 SC, UB = 24 V DC,宽度:45 mm,可插拔
弹簧夹持端子,双手控制继电器,监控双手按钮
的同步性。
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
General data
| Approval |
CCC
CE UKCA cULus Listed EAC (Eurasian) TÜV |
Technical data
Electrical data
| Supply voltage (V) | 24 V |
| Type of supply voltage U1 | DC |
| Power consumption DC | 2.5 W |
| Max. device circuit breaker | Max. conductor cross section |
| Type of two-hand device to | |
| Type of two-hand device | III C |
Inputs
| Number of inputs | 2 |
Semiconductor outputs
| Number of semicond. outputs | 2 |
| Tolerance ext. volt. DC S/C | -15 %/+10 % |
| Utilisation cat. to EN 60947-1 | DC-12 |
Relay outputs
| Utilisation cat. AC/DC1 stand. | EN 60947-4-1 |
| Voltage AC1 safety cont. | 240 V |
| Max. current AC1 safety cont. | 5 A |
| Voltage DC1 safety cont. | 24 V |
| Max. current DC1 safety cont. | 5 A |
| Utilisation cat. AC15/DC13sta. | EN 60947-5-1 |
| Voltage AC15 safety cont. | 230 V |
| Max. current AC15 safety cont. | 2.5 A |
| Voltage DC13 safety cont. | 24 V |
| Safety contacts: AC at UL | 240 VAC G. P. |
| Safety contacts: pilot duty | C300, R300 |
| Relay contact material | AgSnO2 |
| Addit. contact details relay | + 0.2 µm Au |
Environmental data
| Climatic suitability to ... | EN 60068-2-78 |
| Ambient temperature | -25 °C |
| Humidity rating | 93 % r. h. at 40 °C |
| Condensation permitted? | Not permitted |
| EMC to standard ... |
EN 60947-5-1
EN 61000-6-2 |
| Vibration to standard ... | EN 60068-2-6 |
| Clearance & creepage dist. to | EN 60947-1 |
| Overvoltage category | III / II |
| Pollution degree clear.&creep. | 2 |
| Protection type, mounting | |
| Protection type, housing | IP40 |
| Terminal protection type |
Mechanical data
| Gross weight | 280 g |
| Net weight | 270 g |
| Width dimension | 45 mm |
| Depth dimension | 121 mm |
| Height dimension | 101 mm |
| Mounting position | any |
| Housing material lower section | |
| Housing material front plate | ABS UL 94 V0 |
| Housing material upper part | |
| Connection terminal | Spring-loaded terminal |
| Terminal style | plug-in |
环境
| REACh compliance | contains min. 1 SVHC-substance |
| REACh included substances |
Lead
Lead oxide |
| %-part of the pollutant | > 0,1% |
| CAS No. |
7439-92-1
1317-36-8 |
| RoHS 指令 |
2011/65/EC
2015/863/EC |
| RoHS 符合性 | 是的 |
| RoHS 例外 | 是的 |
| RoHS (除) ,符合直接指令。 |
6c
7c I |
| SCIP 输入可用 | 是 |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| Volume | 0.605 dm3 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
| eClass 版本 | ECLASS-13 |
| eClass 引用功能 | 27371821 |
| eTIM 版本 | ETIM-9.0 |
| eTIM 参考组 | EG000019 |
| ETIM 引用功能 | EC001452 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548008395 |
| Harmonized System Code | 85364900 |
