关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"523120","name":"PSEN 2.2p-20 /8mm 1 switch","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0100","A0100B0110","00106002217045","0010600221704580GH"]}
实际产品可能有所不同
PSEN 2.2p-20 /8mm 1 switch
产品物料号: 523120
GTIN: 4046548003260
Magnetic safety switch 1 n/o 1 n/c, 4-pin M8 male connector,
round M30 design, IP67, operating distance 8 mm for applications withPSEN
ix1, PU = 1 piece without actuator, certification (TÜV, EAC, UL, ... 更多
Item
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
Magnetic safety switch 1 n/o 1 n/c, 4-pin M8 male connector, round M30 design, IP67, operating distance 8 mm for applications withPSEN ix1, PU = 1 piece without actuator, certification (TÜV, EAC, UL, ECOLAB approved).
General data
| Approval |
CE
UKCA cULus Listed EAC (Eurasian) TÜV |
| Sensor principle | magnetic |
| Coding level to ISO 14119 | Low |
| Classification to EN 60947-5-3 | PDDB |
| Suitable for series connection | yes |
| unit type | Sensor |
Technical data
Electrical data
| Supply voltage (V) | 24 V |
| Type of supply voltage U1 | DC |
| Switching voltage | 24 V |
Environmental data
| Ambient temperature | -25 °C |
| Max. ambient temp. at Hmax | |
| Max. ambient temp. at 2000 m | +70 °C |
| Perm. operating height ASL | 4000 m |
| EMC to standard ... | EN 60947-5-3 |
| Vibration to standard ... | EN 60947-5-2 |
| Acc. shock to standard1 | 30g |
| Pollution degree clear.&creep. | 3 |
| Protection type, housing |
IP65
IP67 |
Mechanical data
| Type 1 actuator | PSEN 2.2-20 |
| Sensor can be flush-mounted | Yes, follow installation guide |
| Connection type | M8, 4-pin male |
| Housing material upper part | PBT |
| Depth dimension | 36 mm |
| Net weight | 35 g |
| Gross weight | 36 g |
Environment
| RoHS directive |
2011/65/EU
2015/863/EU |
| RoHS conformity | yes |
| RoHS exceptions | no |
| REACh compliance | Contains no SVHC substances |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
Commercial data
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27274401 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000026 |
| ETIM Reference Feature | EC002544 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548003260 |
| Volume | 0 dm3 |
| Harmonized System Code | 85365019 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
可选的配件
PSEN ma adapter
380300
电缆,适配器, IP68 , M12 母头连接器,黑色, 直向, 4 针, M12公头连接器上的 A
编码,黑色,弯头, 5 针, A 编码,
PUR , 0.1 米, 4× 0.34 mm² ,黑色,用于将传感器 PSENmag (安全开关) /PITen1.0 (启用开关) 连接
到 PSS67 和 PDP67。
PSEN Kabel Gerade/cable straightplug 10m
533131
连接线缆,PUR,黄色RAL1003,适合拖链,4针,
直式插座M8,在明线端,A编码,线缆长度:10m
PSEN Kabel Gerade/cable straightplug 30m
533141
连接线缆,PUR,黄色RAL1003,适合拖链,4针,
直式插座M8,在明线端,A编码,线缆长度:30m
PSEN i1 Interface for 4 PSEN 2
535110
接口模块,用于串联多个 PSENmag , 96 x 48 x
43.5mm (高 x 宽 x 深),连接型弹簧式接线端子。
必选的操作配件
PSEN Kabel Gerade/cable straightplug 10m
533131
连接线缆,PUR,黄色RAL1003,适合拖链,4针,
直式插座M8,在明线端,A编码,线缆长度:10m
PSEN Kabel Gerade/cable straightplug 30m
533141
连接线缆,PUR,黄色RAL1003,适合拖链,4针,
直式插座M8,在明线端,A编码,线缆长度:30m
