关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"6K000019","name":"PSEN mlm 1 sa 2.1 unit b","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0100","A0100B0120","00106002227174","0010600222717480VV"]}
实际产品可能有所不同
PSEN mlm 1 sa 2.1 unit b
产品物料号: 6K000019
GTIN: 4046548106060
Safety guard locking device PSENmlock mini, fully coded, with
safety switch and actuator b (front mounting, internal attachment),
application: small swing gates and sliding gates, as well as flaps and... 更多
Item
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
Safety guard locking device PSENmlock mini, fully coded, with safety switch and actuator b (front mounting, internal attachment), application: small swing gates and sliding gates, as well as flaps andcovers, safe guard locking for personal protection, bistable guard lockingprinciple, 12- pin M12 male connector, series connection, automatic reset
General data
| Approval |
UL Listed
CE UKCA FCC IC TÜV |
| Sensor principle | Transponder |
| Coding level to ISO 14119 | High |
| Classification to EN 60947-5-3 | PDDB |
| Transponder coding | fully coded |
| Reset type | Automatic reset |
| Suitable for series connection | yes |
| unit type | Unit |
Technical data
Electrical data
| Supply voltage (V) |
24
24 |
| Type of supply voltage U1 | DC |
| Type of power supply for U1 | SELV/PELV |
| Power consumption DC | 0.5 |
Inputs
| Number of inputs | 4 |
| DC voltage at input | 24 V DC |
| Potential isolation inputs | No |
Semiconductor outputs
| Number of OSSD outputs | 2 |
| Number of sig. outputs | 1 |
| Potential isolation S/C O | No |
| S/C output short circuit proof | Yes |
| Utilisation cat. to EN 60947-1 | DC-12 |
Environmental data
| Ambient temperature standard | EN 60068-2-14 |
| Ambient temperature |
-10
60 |
| Storage temperature standard | EN 60068-2-1/-2 |
| Climatic suitability standard | EN 60068-2-78 |
| Humidity rating | 93 % r. h. at 40 °C |
| Perm. operating height ASL | 2000 m |
| EMC to standard ... |
EN 301489-1 V2.1.1
EN 55011: Class A EN 60947-5-3 EN 60947-5-2 |
| Vibration to standard ... | EN 60947-5-2 |
| Acc. shock to standard1 | 30g |
| Overvoltage category | II |
| Pollution degree clear.&creep. | 2 |
| Protection type, housing |
IP65
IP67 |
| UL enclosure type | type 1 |
Mechanical data
| Escape release available | No |
| Max. vertical offset | |
| Max. ang. offset round X axis | |
| Max. ang. offset round Y axis | |
| Max. ang. offset round Z axis | |
| Max. offset closing direction | |
| Type 1 actuator | |
| Connection type | M12, 12-pin male |
| Max. cable length | 45 |
| Product material |
Galvanised steel
Stainless steel Plastic |
| Height dimension | 157.5 |
| Width dimension | 30.4 |
| Depth dimension | 30.4 |
| Net weight | 595 |
| Gross weight | 605 |
Transponder
| Operating frequency |
Environment
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
Commercial data
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27272603 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000026 |
| ETIM Reference Feature | EC002593 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548106060 |
| Volume | 0 dm3 |
| Harmonized System Code | 85365019 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
可选的配件
PSEN cable M12-8sf M12-8sm, 0,5m
540345
连接线缆,PUR,黄色RAL1003,适合拖链,8针,
直式插座M12,在直式连接器M12上,A编码,线缆长度:0.5m
PSEN cable M12-8sf M12-8sm, 1,5m
540347
连接线缆,PUR,黄色RAL1003,适合拖链,8针,
直式插座M12,在直式连接器M12上,A编码,线缆长度:1.5m
PSEN ml Y junction M12
570486
公头连接器, Y 型适配器, IP67 , M12 公头连接器 (X1 ,评估设备) ,
8 引脚, M12 母头连接器 (X2 ,传感器) 12 引脚上的 A 编码, A
编码和 M12 母头连接器 (X3 ,传感器 / 下一个公头连接器) , 8
引脚, A 编码,用于串联连接 PSENLOCK。
PSEN ml end adapter
570487
公头连接器,终端适配器, IP67 , M12 公头连接器 (X2 ,
评估设备 / 以前的公头连接器) , 8 引脚, M12 母头连接器 (X3 ,传感器)上的 A 编码
, 12 引脚, A 编码,用于端接
PSENmlock 的系列连接。
Adapter/SL/M12-8SMX/M12-8SFX/M12-12SF/PT
6N000030
用于串联 PSEN sl2-G 的适配器,12 针 M12 母头,
直式,A 型编码,连接 8 针 M12 公头(直式,A 型编码)和 8-
针 M12 母头(直式,A 型编码),电缆长度:0.15 m.
