关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"6K000001","name":"PSEN mlm 1 ba 1.1 switch","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0100","A0100B0120","00106002227174","0010600222717480VV"]}
实际产品可能有所不同
PSEN mlm 1 ba 1.1 switch
产品物料号: 6K000001
GTIN: 4046548105773
Safety switch, coded, for safety guard locking device PSENmlock mini,
application: small swing gates and sliding gates, as well as flaps andcovers,
safe guard locking for personal protection, bistable... 更多
Item
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
Safety switch, coded, for safety guard locking device PSENmlock mini, application: small swing gates and sliding gates, as well as flaps andcovers, safe guard locking for personal protection, bistable guard lockingprinciple, 8-pin M12 male connector, single connection, automatic reset
General data
| Approval |
UL Listed
CE UKCA FCC IC TÜV |
| Sensor principle | Transponder |
| Coding level to ISO 14119 | Low |
| Classification to EN 60947-5-3 | PDDB |
| Transponder coding | coded |
| Reset type | Automatic reset |
| Suitable for series connection | no |
| unit type | Sensor |
Technical data
Electrical data
| Supply voltage (V) |
24
24 |
| Type of supply voltage U1 | DC |
| Type of power supply for U1 | SELV/PELV |
| Power consumption DC | 0.5 |
Inputs
| Number of inputs | 2 |
| DC voltage at input | 24 V DC |
| Potential isolation inputs | No |
Semiconductor outputs
| Number of OSSD outputs | 2 |
| Number of sig. outputs | 1 |
| Potential isolation S/C O | No |
| S/C output short circuit proof | Yes |
| Utilisation cat. to EN 60947-1 | DC-12 |
Environmental data
| Ambient temperature standard | EN 60068-2-14 |
| Ambient temperature |
-10
60 |
| Storage temperature standard | EN 60068-2-1/-2 |
| Climatic suitability standard | EN 60068-2-78 |
| Humidity rating | 93 % r. h. at 40 °C |
| Perm. operating height ASL | 2000 m |
| EMC to standard ... |
EN 301489-1 V2.1.1
EN 55011: Class A EN 60947-5-3 EN 60947-5-2 |
| Vibration to standard ... | EN 60947-5-2 |
| Acc. shock to standard1 | 30g |
| Overvoltage category | II |
| Pollution degree clear.&creep. | 2 |
| Protection type, housing |
IP65
IP67 |
| UL enclosure type |
Mechanical data
| Escape release available | No |
| Max. vertical offset | |
| Max. ang. offset round X axis | |
| Max. ang. offset round Y axis | |
| Max. ang. offset round Z axis | |
| Max. offset closing direction | |
| Connection type | M12, 8-pin male |
| Max. cable length | 45 |
| Product material |
Galvanised steel
Plastic Stainless steel |
| Height dimension | 157.5 |
| Width dimension | 30.4 |
| Depth dimension | 30.4 |
| Net weight | 425 |
| Gross weight | 435 |
Transponder
| Operating frequency |
Environment
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
Commercial data
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27272603 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000026 |
| ETIM Reference Feature | EC002593 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548105773 |
| Volume | 0 dm3 |
| Harmonized System Code | 85365019 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
