关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"774019","name":"PZW 30/24VDC 1n/o 2n/c","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0200","A0200B0230","00100002007002","0010000200700280FP"]}
实际产品可能有所不同
PZW 30/24VDC 1n/o 2n/c
产品物料号: 774019
GTIN: 4046548012576
Safety relay (standalone), inputs: 1-channel wiring,
outputs: 1 N/O, 2 N/C, UB = 24 V DC, width: 45 mm, screw terminals
integrated, pulsing timer relay, monitoring feedback loop,
pulse times 12 levels... 更多
逐步淘汰文章
Item
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
Safety relay (standalone), inputs: 1-channel wiring, outputs: 1 N/O, 2 N/C, UB = 24 V DC, width: 45 mm, screw terminals integrated, pulsing timer relay, monitoring feedback loop, pulse times 12 levels from 0.5 - 30 s.
General data
| Approval |
CE
UKCA cULus Listed TÜV EAC (Eurasian) |
Technical data
Electrical data
| Supply voltage (V) | 24 V |
| Type of supply voltage U1 | DC |
| Power consumption DC | 3 W |
| Max. device circuit breaker | Max. conductor cross section |
Relay outputs
| Number of del. aux. contacts | 2 |
| Utilisation cat. AC/DC1 stand. | EN 60947-4-1 |
| Voltage AC1 safety cont. | 240 V |
| Max. current AC1 safety cont. | 6 A |
| Voltage DC1 safety cont. | 24 V |
| Max. current DC1 safety cont. | 6 A |
| Utilisation cat. AC15/DC13sta. | EN 60947-5-1 |
| Voltage AC15 safety cont. | 230 V |
| Max. current AC15 safety cont. | 4 A |
| Voltage DC13 safety cont. | 24 V |
| Safety contacts: AC at UL | 240 VAC G. P. |
| Safety contacts: pilot duty | B300, R300 |
| Relay contact material | AgSnO2 |
| Addit. contact details relay | + 0.2 µm Au |
Environmental data
| Climatic suitability to ... | EN 60068-2-78 |
| Ambient temperature | -10 - 55 °C |
| Humidity rating | 93 % r. h. at 40 °C |
| Condensation permitted? | Not permitted |
| EMC to standard ... |
EN 60947-5-1
EN 61000-6-2 EN 61326-3-1 |
| Vibration to standard ... | EN 60068-2-6 |
| Clearance & creepage dist. to | EN 60947-1 |
| Overvoltage category | III / II |
| Pollution degree clear.&creep. | 2 |
| Protection type, mounting | |
| Protection type, housing | IP40 |
| Terminal protection type |
Times
| Selectable times |
7
s 20 s 3 s 30 s 5 s 4 s 15 s 25 s 1 s 2 s 0.5 s 10 s |
| Tolerance Tv | -15% / +15% +50 ms |
| Repetition accuracy | 2 % |
| Max. delay time formula | tv + 15 % + 50 ms |
Mechanical data
| Mounting position | any |
| Housing material lower section | |
| Housing material front plate | ABS UL 94 V0 |
| Housing material upper part | |
| Connection terminal | Screw terminal |
| Terminal style | fixed |
| Flex. cond. c/s AWG info | 24 - 10 AWG |
| Height dimension | 87 mm |
| Width dimension | 45 mm |
| Depth dimension | 121 mm |
| Net weight | 255 g |
| Gross weight | 265 g |
Environment
| RoHS directive |
2011/65/EU
2015/863/EU |
| RoHS conformity | yes |
| RoHS exceptions | yes |
| RoHS except.s acc. to direct. |
34
7c I |
| REACh compliance | contains min. 1 SVHC-substance |
| REACh included substances |
Lead
Lead oxide |
| %-part of the pollutant | > 0,1 % |
| CAS No. |
7439-92-1
1317-36-8 |
| SCIP entry available | yes |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
Commercial data
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27371605 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000019 |
| ETIM Reference Feature | EC001439 |
| UNSPSC 25 | 39122329 |
| GTIN | 4046548012576 |
| Volume | 0.510 dm3 |
| Harmonized System Code | 85364900 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
