关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"401101","name":"PIT js2 bc","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0600","A0600B0600","00104002147029","0010400214702980EW"]}
实际产品可能有所不同
PIT js2 bc
产品物料号: 401101
GTIN: 4046548096088
PITjog manually operated control device, 2 installed pushbuttons (each
N/C / N/O) and 1 blind plug, connection via 10-pin coiled cable
with open end, cable length: 5 m.
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
General data
| Approval |
CE
UKCA |
| Self-monitored | no |
Technical data
Electrical data
| Supply voltage (V) | 24 V |
| Type of supply voltage U1 | AC/DC |
Push button
| Number, pushbutton | 2 |
Relay outputs
| Voltage DC1 safety cont. | 24 V |
Environmental data
| Ambient temperature | -10 - 55 °C |
| Protection type, housing | IP65 |
机械数据
| Height dimension | 341 mm |
| Housing material | PC-ABS-Blend UL 94V0 |
| Length cable | 5 m |
| Width dimension | 75 mm |
| Depth dimension | 60 mm |
| Conductor cross section | 0.14 mm² |
| Gross weight | 923 g |
| Net weight | 823 g |
| Material of cable insulation 1 | PUR |
环境
| SCIP entry available | 0 |
| RoHS directive |
2011/65/EU
2015/863/EU |
| RoHS conformity | yes |
| RoHS exceptions | no |
| RoHS except.s acc. to direct. |
7a
7c I |
| REACh compliance | contains min. 1 SVHC-substance |
| REACh included substances |
Lead
Lead oxide |
| %-part of the pollutant | > 0,1 |
| CAS No. |
7439-92-1
1317-36-8 |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27371244 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000017 |
| ETIM Reference Feature | EC002034 |
| Volume | 5.934 dm3 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
| UNSPSC 25 | 32131023 |
| GTIN | 4046548096088 |
| Harmonized System Code | 85365011 |
