关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"400316","name":"PIT esc1c","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0600","A0600B0600","00104002147028","0010400214702880IQ"]}
实际产品可能有所不同
PIT esc1c
产品物料号: 400316
GTIN: 4046548071092
PITestop, contact block, 1 N/C with monitoring, with spring-loadedterminal.
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
General data
| Approval |
CE
UKCA cCSAus EAC (Eurasian) TÜV |
| Self-monitored | yes |
Technical data
Electrical data
| Min. contact current | 5 mA |
Emergency stop
| Switch cap. E-STOP to standard | EN 60947-5-1 |
| Contact material E-STOP | AgNi |
继电器输出
| Utilisation cat. AC15/DC13sta. | EN 60947-5-1 |
| Max. current AC15 safety cont. | 3 A |
| Contact material | AgNi |
| Voltage DC13 safety cont. | 24 V |
| Voltage AC15 safety cont. | 250 V |
环境数据
| Pollution degree clear.&creep. | 3 |
| Ambient temperature | -25 - 55 °C |
机械数据
| Connection terminal | Spring-loaded terminal |
| Height dimension | 41 mm |
| Width dimension | 44 mm |
| Depth dimension | 10 mm |
| Mounting position | any |
| Gross weight | 12 g |
| Net weight | 10 g |
环境
| RoHS directive |
2011/65/EU
2015/863/EU |
| RoHS conformity | yes |
| RoHS exceptions | no |
| REACh compliance | Contains no SVHC substances |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27371302 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000017 |
| ETIM Reference Feature | EC000041 |
| Volume | 0 dm3 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
| UNSPSC 25 | 39122216 |
| GTIN | 4046548071092 |
| Harmonized System Code | 85365080 |
