关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"328131","name":"PSS u2 EF 8DO 0.5A","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0400","A0400B0450","00102002097088","0010200209708880IM"]}
实际产品可能有所不同
PSS u2 EF 8DO 0.5A
产品物料号: 328131
GTIN: 4046548071887
PSS u2, electronic module, failsafe, 8 outputs, semiconductor 0.5 A,
single-pole, switch-off delay, positive-switching, short circuit-proof,
overload-proof, 1-row, terminalblock PSS u2 T 16 required (not supplied
with the system).
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
PSS u2, electronic module, failsafe, 8 outputs, semiconductor 0.5 A, single-pole, switch-off delay, positive-switching, short circuit-proof, overload-proof, 1-row, terminalblock PSS u2 T 16 required (not supplied with the system).
General data
| Approval |
CE
UKCA cULus Listed KOSHA TÜV EAC (Eurasian) |
| Application range | Fail-safe |
Technical data
Electrical data
| Permitted loads |
ohmsch
induktiv kapazitiv |
Semiconductor outputs
| Potential isolation S/C O | ja |
| S/C output short circuit proof | ja |
环境数据
| Protection type standard | EN 60529 |
| Ambient temperature | -25 |
| Protection type, housing | IP20 |
| EMC to standard ... |
EN 12015
EN 12016 EN IEC 61000-6-2 EN 298 EN 61000-6-7 EN IEC 61000-6-4 EN 61131-2 (Zone B) EN 50156-1 |
| Acc. shock to standard1 | 150 m/s² |
| Perm. operating height ASL | 5000 m |
| Pollution degree clear.&creep. | 2 |
| Overvoltage category 2 | III |
| Protection type, mounting | |
| Ambient temperature standard | EN 60068-2-14 |
| Condensation permitted? | unzulässig |
| Overvoltage category | II |
| Climatic suitability to ... |
EN 60068-2-30
EN 60068-2-2 EN 60068-2-1 EN IEC 60068-2-14 EN 60068-2-78 |
| Clearance & creepage dist.to 2 |
EN 81-20
EN 50156-1 |
| Storage temperature standard | EN 60068-2-1/-2 |
| Climatic suitability standard | EN 60068-2-78 |
| Acc. shock to standard2 | 100 m/s² |
| Ambient temp. with UL | -25 - 60 °C |
| Clearance & creepage dist. to | EN 61131-2 |
| Terminal protection type | IP20 |
| Vibration to standard ... | EN 60068-2-6 |
| Humidity rating | 95 % r. F. bei 40 °C |
| UL spec. ambient temperature | UL 61010 |
潜在的分离
| Potential isolation 2 between | Periphery und Module Supply |
| Potential isolation 1 between | HL-Ausgang und Module Supply |
| Type of potential isolation 2 | Funktionsisolierung |
| Type of potential isolation 1 | Funktionsisolierung |
机械数据
| Housing material | PC |
| Terminal style | steckbar |
| Gross weight | 45 |
| Width dimension | 12.5 |
| Height dimension | 110.8 |
| Depth dimension | 72.5 |
| Net weight | 35 |
环境
| SCIP entry available | yes |
| RoHS directive |
2011/65/EU
2015/863/EU |
| RoHS conformity | yes |
| RoHS exceptions | yes |
| RoHS except.s acc. to direct. | 7a |
| REACh compliance | contains min. 1 SVHC-substance |
| REACh included substances | Lead |
| %-part of the pollutant | > 0,1 |
| CAS No. | 7439-92-1 |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27242610 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000024 |
| ETIM Reference Feature | EC001600 |
| Volume | 0.216 dm3 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
| UNSPSC 25 | 39122331 |
| GTIN | 4046548071887 |
| Harmonized System Code | 85389091 |
