Close
You are on the Pilz international website
Please select a language or switch to a country
Choose your country to get national content
{"id":"827225","name":"S1UM 24VDC UM 0.1-500VAC/DC UP","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0200","A0200B0220","00100002027007","0010000202700780FB"]}
Actual product may vary
S1UM 24VDC UM 0.1-500VAC/DC UP
Product ID: 827225
GTIN: 4046548007688
Voltage monitoring relay, to monitor min. and max.
voltage values, 12 measuring ranges 0.1 - 500 V AC/DC selectable, 0.40 -400
Hz, width = 22.5 mm, UB = 24 V DC, measuring inputs are notpolarity-sensi... More
Item
Added to Your Shopping Cart
Save basket
Create a new order or get an individual offer
Select intended use
Voltage monitoring relay, to monitor min. and max. voltage values, 12 measuring ranges 0.1 - 500 V AC/DC selectable, 0.40 -400 Hz, width = 22.5 mm, UB = 24 V DC, measuring inputs are notpolarity-sensitive.
General data
| Approval |
CE
CCC UKCA cULus Listed |
Technical data
Electrical data
| 供电电压 (V) | 24 V |
| 功率消耗DC | 1 W |
| 最大设备断路器 | 最大导线截面积 |
| 电源电压类型U1 | DC |
Relay outputs
| 使用类别AC/DC1标准 | EN 60947-4-1 |
| 安全触点:AC,符合UL标准 | 240 VAC Res.NO Side Only |
| 继电器的其他触点规格 | + 3.0 µm Au |
| 安全触点:导向器负载 | B300, R300 |
| 使用类别AC15/DC13标准 | EN 60947-5-1 |
| 继电器触点材料 | AgCdO |
Environmental data
| 保护类型,机壳 | IP40 |
| 振动测试所依据的标准 | EN 60068-2-6 |
| 保护类型,安装 | |
| 允许/不允许凝结 | 不允许 |
| 端子保护类型 | |
| 以摄氏度一表示的环境温度 | -15 - 55 °C |
| 应遵守的间隙与爬电距离标准 | EN 60947-1 |
| EMC 达到标准 ... |
EN 60947-5-1
EN 61000-6-2 |
| 设备可使用的气候适宜性标准 | EN 60068-2-78 |
Mechanical data
| 端子样式 | 固定式 |
| 深度尺寸 | 121 mm |
| 外壳材料前板 | ABS UL 94 V0 |
| 高度尺寸 | 87 mm |
| 柔性AWG导体的允许截面面积 | 24 - 10 AWG |
| 外壳上面部分材质 | PPO UL 94 V0 |
| 宽度尺寸 | 22.5 mm |
| 净重 | 120 g |
| 壳体材料下部 | PPO UL 94 V0 |
| 连接端子 | 螺丝式端子 |
| 总重 | 130 g |
| 安装位置 | 任意 |
Environment
| SCIP 输入可用 | 是 |
| RoHS 指令 |
2011/65/EC
2015/863/EC |
| RoHS 符合性 | 是的 |
| RoHS 例外 | 是的 |
| RoHS (除) ,符合直接指令。 | 7a |
| 符合REACh标准 | 至少含有一种SVHC物质 |
| REACh included substances | Lead |
| %-part of the pollutant | > 0,1 |
| CAS No. | 7439-92-1 |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
Commercial data
| eClass 版本 | ECLASS-13 |
| eClass 引用功能 | 27371801 |
| eTIM 版本 | ETIM-9.0 |
| eTIM 参考组 | EG000019 |
| ETIM 引用功能 | EC001438 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548007688 |
| Volume | 0.284 dm3 |
| Harmonized System Code | 85364900 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
