关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"315220","name":"PSSu E F DI OZ 2-R","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0400","A0400B0450","00102002087017","0010200208701780HT"]}
实际产品可能有所不同
PSSu E F DI OZ 2-R
产品物料号: 315220
GTIN: 4046548068139
PSSu, electronic module, failsafe, digital inputs and outputs, 1 input,
1 test pulse output 0.25 A, 1 output, 2 A, dual-pole, shortcircuit-
proof, overload-proof, free from feedback, for railway appli... 更多
单元
根据要求
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
PSSu, electronic module, failsafe, digital inputs and outputs, 1 input, 1 test pulse output 0.25 A, 1 output, 2 A, dual-pole, shortcircuit- proof, overload-proof, free from feedback, for railway applications. Important information: This item is at the end of the product lifecycle and therefore will no longer be available in the foreseeable future. Please get in touch with your PILZ contact to find a suitable alternative or successor product.
General data
| Approval |
CE
UKCA TÜV EAC (Eurasian) |
| Application range | Failsafe |
Technical data
Inputs
| Number of digital inputs |
1
1 |
| DC voltage at input | 24 V DC |
| Potential isolation inputs | yes |
Semiconductor outputs
| DC voltage at output | 24 V DC |
Semiconductor outputs 2-pole
| Number 2-pin SC outputs | 1 |
| Pot. isolation 2pole S/C O | Yes |
| 2pole S/C O short circ. proof | Yes |
Test clock outputs
| Number of test pulse outputs | 1 |
环境数据
| App. site to standard1 railway | Track area (1m - 3m) |
| Protection type standard | EN 60529 |
| App. site standard1 railway | EN 50125-3 |
| Ambient temperature |
-40
70 |
| Standard1 b/band noise, rail | EN 61373 |
| Ambient temp. to standard 3 | -40 ... +70 °C |
| Protection type, housing | IP20 |
| EMC to standard ... |
EN 50121-3-2
EN 61000-6-2 EN 61000-6-4 |
| Acc. shock to standard1 | 2g |
| Standard 3 for ambient temp. | EN 50125-3 |
| Ambient temp. to standard 2 | -40 ... +70 °C |
| Perm. operating height ASL | 2000 m |
| Pollution degree clear.&creep. | PD2 |
| Broad band noise to | EN 61373 |
| Freq. broadband noise, rail | 5 ... 150 Hz |
| Protection type, mounting | |
| Ambient temperature standard | EN 50155 |
| Condensation permitted? |
Briefly
EN 50155 |
| Standard 2 for ambient temp. | EN 50125-1 |
| Overvoltage category | OV2 |
| Climatic suitability to ... |
EN 50125-1
EN 60068-2-2 EN 60068-2-1 EN 50155 EN 60068-2-14 EN 50125-3 |
| App. site standard2 railway | EN 61373 |
| App. site to standard2 railway | Category 1, Class A + B |
| Storage temperature standard | EN 60068-2-1/-2 |
| Climatic suitability standard | EN 60068-2-78 |
| Accel. broadband noise, rail | |
| Acc. shock to standard2 | 5g |
| Clearance & creepage dist. to | EN 50124-1 |
| Terminal protection type | |
| Vibration to standard ... | EN 50125-3 |
| Humidity rating | |
| Broad band noise to | EN 50125-3 |
| Acceleration broadband noise |
机械数据
| Terminal style | plug-in |
| Name of coding element | G |
| Housing material front plate | PC |
| Gross weight | 46 |
| Housing material code | PA |
| Width dimension | 12.6 |
| Height dimension | 76 |
| Depth dimension | 60.2 |
| Net weight | 46 |
| Housing material lower section | PC |
| Colour of coding element | Yellow |
环境
| SCIP entry available | yes |
| RoHS directive |
2011/65/EU
2015/863/EU |
| RoHS conformity | yes |
| RoHS exceptions | yes |
| RoHS except.s acc. to direct. |
7a
7c I |
| REACh compliance | contains min. 1 SVHC-substance |
| REACh included substances |
Lead
Lead oxide |
| %-part of the pollutant | > 0,1 |
| CAS No. |
7439-92-1
1317-36-8 |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27242604 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000024 |
| ETIM Reference Feature | EC001599 |
| Volume | 0.049 dm3 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
| UNSPSC 25 | 39122331 |
| GTIN | 4046548068139 |
| Harmonized System Code | 85389091 |
必选的操作配件
PSSu BP-C1 1/12 S-T
314622
PSSu ,用于电子模块的底座模块,外围, C 轨, 1 行,
6 个连接级别, 12 个接线端子,螺钉连接,以满足更高的环境要求。所有内部 7个信号都存在于端子上!
PSSu BP-C1 1/12 C-T
314623
PSSu,底座模块用于电子模块,外设,C轨,1排,6个
连接层级,12个端子,弹簧夹持连接,以满足更高的环境要求。。所有内部 7个信号都存在于端子上!
可选的配件
PSSu A LA0 (10 x 108 pcs.)
312958
PSSu ,用于 PSSU/PSS4000 头模块的激光可打印标签支架,
带分离器的电子和紧凑型模块, PU 10x 件( 10x DIN A4
纸,每张 4 个 27 = 108 个标签,总计 1080 个标签),包装在
带标记标签的可重新密封塑料袋中。
PSSu A LA0.1 (10 x 108 pcs.)
312967
PSSu ,用于 PSSU/PSS4000 头的激光可打印标签支架,
不带分离器的电子和紧凑型模块, PU 10x 件( 10x DINA4
纸,每张 4 个 27 = 108 个标签,总计 1080 个标签),包装在
可重新密封塑料袋中,带标记标签。
