关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"328300","name":"PSS u2 ES 4DI","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0400","A0400B0450","00102002097088","0010200209708880IN"]}
实际产品可能有所不同
PSS u2 ES 4DI
产品物料号: 328300
GTIN: 4046548072174
PSS u2, electronic module, standard, 4 inputs, pulse stretching, outputs
with 24 V DC, 1-row, terminal block PSS u2 T 8 required (not supplied
with the system).
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
General data
| Approval |
CE
UKCA cULus Listed |
| Application range | Standard |
Technical data
Inputs
| Number of inputs | 4 |
| Signal level at input at 0 | -3 - +5 VDC |
| DC voltage at input | 24 V DC |
| Input type to EN 61131-2 | 3 |
| Software filter time | 0 ms ... 25.5 ms |
| Potential isolation input | Yes |
Environmental data
| Climatic suitability to ... |
EN 60068-2-30
EN 60068-2-2 EN 60068-2-1 EN 60068-2-78 EN 60068-2-14 |
| Ambient temperature standard | EN 60068-2-14 |
| Ambient temperature |
0
60 |
| Storage temperature standard | EN 60068-2-1/-2 |
| Climatic suitability standard | EN 60068-2-78 |
| Humidity rating | 93 % r. h. at 40 °C |
| Condensation permitted? | Not permitted |
| Perm. operating height ASL | 2000 m |
| EMC to standard ... | EN 61131-2 (Zone B) |
| Vibration to standard ... | EN 60068-2-6 |
| Acc. shock to standard1 | 150 m/s² |
| Clearance & creepage dist. to |
EN 61131-2
UL/IEC 61010-2-201 |
| Overvoltage category | II |
| Pollution degree clear.&creep. | 2 |
| Protection type standard | EN 60529 |
| Protection type, mounting | |
| Protection type, housing | IP20 |
潜在的分离
| Potential isolation 2 between | Periphery and module supply |
| Potential isolation 1 between | Input and module supply |
| Type of potential isolation 2 | Functional insulation |
| Type of potential isolation 1 | Functional insulation |
机械数据
| Housing material | PC |
| Terminal style | plug-in |
| Gross weight | 39 |
| Width dimension | 12.5 |
| Height dimension | 110.8 |
| Depth dimension | 72.5 |
| Net weight | 30 |
环境
| REACh compliance | contains min. 1 SVHC-substance |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27242604 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000024 |
| ETIM Reference Feature | EC001599 |
| Volume | 0.129 dm3 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
| UNSPSC 25 | 39122331 |
| GTIN | 4046548072174 |
| Harmonized System Code | 85389091 |
可选的配件
PSS u2 T 8 (10 pcs.)
328841
PSS U2 ,附件,接线板,用于电子模块, 8 针,
弹簧加载连接,保护编码元件 PSS U2 A CE TAVAILABLE ,用于
端子块, PU 10 件。
PSS u2 T 8 (5 x 10 pcs.)
328842
PSS U2 ,附件,接线板,用于电子模块, 8 针,
弹簧加载连接,保护编码元件 PSS U2 A CE TAVAILABLE ,用于
端子块, PU 50 件。
必选的操作配件
PSS u2 T 8 (1 pc.)
328840
PSS U2 ,附件,接线板,用于电子模块, 8 针,
弹簧加载连接,保护编码元件 PSS U2 A CE TAVAILABLE ,用于端子块, PU 1件。
