关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"328150","name":"PSS u2 EF 2DO R 8A","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0400","A0400B0450","00102002097088","0010200209708880IM"]}
实际产品可能有所不同
PSS u2 EF 2DO R 8A
产品物料号: 328150
GTIN: 4046548072129
PSS u2, electronic module, failsafe, 2 outputs, relay contacts, N/O, to
switch resistive and inductive loads, max. 250 V AC 10 A (AC1), volt-
free, switch-off delay configurable, protective coding PSS u2 A CE T
availablefor terminal block, 2-row, terminal block PSS u2 T 8 required
(not supplied with the system).
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
PSS u2, electronic module, failsafe, 2 outputs, relay contacts, N/O, to switch resistive and inductive loads, max. 250 V AC 10 A (AC1), volt- free, switch-off delay configurable, protective coding PSS u2 A CE T availablefor terminal block, 2-row, terminal block PSS u2 T 8 required (not supplied with the system).
General data
| Approval |
CE
UKCA cULus Listed KOSHA TÜV EAC (Eurasian) |
| Application range | Fail-safe |
Technical data
Electrical data
| Potential isolation U2 | ja |
| Permitted loads |
ohmsch
induktiv |
继电器输出
| Safety contacts: AC at UL | 250 V AC G.U. (same polarity) |
| Utilisation cat. AC/DC1 stand. | EN 60947-4-1 |
| Pot. isolation relay outputs | ja |
| Addit. contact details relay | + 0,2 µm Au |
| Voltage AC15 safety cont. | 230 |
| Utilisation cat. AC15/DC13sta. | EN 60947-5-1 |
| Max. current AC1 safety cont. | 10 |
| Number of relay outputs | 2 |
| Safety contacts: pilot duty | B300, R300 |
| Max. current DC1 safety cont. | 10 |
| Relay contact material | AgCuNi |
| Voltage AC1 safety cont. | 250 |
| Voltage DC13 safety cont. | 24 |
| Max. current AC15 safety cont. | 3 |
| Voltage DC1 safety cont. | 24 |
环境数据
| Protection type standard | EN 60529 |
| Ambient temperature | -25 |
| Protection type, housing | IP20 |
| EMC to standard ... |
EN 12015
EN 12016 EN IEC 61000-6-2 EN 298 EN 61000-6-7 EN IEC 61000-6-4 EN 61131-2 (Zone B) EN 50156-1 |
| Acc. shock to standard1 | 150 m/s² |
| Perm. operating height ASL | 5000 m |
| Pollution degree clear.&creep. | 2 |
| Overvoltage category 2 | III |
| Protection type, mounting | |
| Ambient temperature standard | EN 60068-2-14 |
| Condensation permitted? | unzulässig |
| Overvoltage category | II |
| Climatic suitability to ... |
EN 60068-2-30
EN 60068-2-2 EN 60068-2-1 EN IEC 60068-2-14 EN 60068-2-78 |
| Clearance & creepage dist.to 2 |
EN 81-20
EN 50156-1 |
| Storage temperature standard | EN 60068-2-1/-2 |
| Climatic suitability standard | EN 60068-2-78 |
| Acc. shock to standard2 | 100 m/s² |
| Ambient temp. with UL | -25 - 60 °C |
| Clearance & creepage dist. to | EN 61131-2 |
| Terminal protection type | IP20 |
| Vibration to standard ... | EN 60068-2-6 |
| Humidity rating | 95 % r. F. bei 40 °C |
| UL spec. ambient temperature | UL 61010 |
潜在的分离
| Type of potential isolation 4 | Funktionisolierung |
| Potential isolation 2 between | RL-Ausgang u. Periphery Supply |
| Potential isolation 1 between | RL-Ausgang und RL-Ausgang |
| Potential isolation 3 between | RL-Ausgang und Module Supply |
| Potential isolation 4 between | Periphery und Module Supply |
| Type of potential isolation 3 | sichere Trennung |
| Type of potential isolation 2 | sichere Trennung |
| Type of potential isolation 1 | sichere Trennung |
机械数据
| Housing material | PC |
| Terminal style | steckbar |
| Gross weight | 110 |
| Width dimension | 25 |
| Height dimension | 110.8 |
| Depth dimension | 72.5 |
| Net weight | 93 |
环境
| RoHS directive |
2011/65/EU
2015/863/EU |
| RoHS conformity | yes |
| RoHS exceptions | yes |
| RoHS except.s acc. to direct. |
34
7a 7c I |
| REACh compliance | contains min. 1 SVHC-substance |
| REACh included substances |
Lead
Lead oxide |
| %-part of the pollutant | > 0,1% |
| CAS No. |
7439-92-1
1317-36-8 |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27242604 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000024 |
| ETIM Reference Feature | EC001599 |
| Volume | 0.378 dm3 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
| UNSPSC 25 | 39122331 |
| GTIN | 4046548072129 |
| Harmonized System Code | 85389091 |
可选的配件
PSS u2 T 8 (10 pcs.)
328841
PSS U2 ,附件,接线板,用于电子模块, 8 针,
弹簧加载连接,保护编码元件 PSS U2 A CE TAVAILABLE ,用于
端子块, PU 10 件。
PSS u2 T 8 (5 x 10 pcs.)
328842
PSS U2 ,附件,接线板,用于电子模块, 8 针,
弹簧加载连接,保护编码元件 PSS U2 A CE TAVAILABLE ,用于
端子块, PU 50 件。
必选的操作配件
PSS u2 T 8 (1 pc.)
328840
PSS U2 ,附件,接线板,用于电子模块, 8 针,
弹簧加载连接,保护编码元件 PSS U2 A CE TAVAILABLE ,用于端子块, PU 1件。
