关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"570004","name":"PSEN me1M / 1AS","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0100","A0100B0110","00106002217044","0010600221704480GK"]}
实际产品可能有所不同
PSEN me1M / 1AS
产品物料号: 570004
GTIN: 4046548002874
Safety gate system with guard locking, with standard actuator,
interlocking principle magnetic force, contacts 2 n/o, 2 n/c,
supply voltage 24 V AC/DC.
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
般数据
| unit type | Unit |
| Approval |
CCC
CE UKCA BG cCSAus EAC (Eurasian) |
技术数据
电气数据
| Type of supply voltage U1 | AC/DC |
| Power consumption AC | 4.4 VA |
| Power consumption DC | 4.4 W |
| Supply voltage (V) | 24 V |
继电器输出
| Voltage AC1 safety cont. | 240 V |
| Max. current AC1 safety cont. | 2.5 A |
| Utilisation cat. AC/DC1 stand. | EN 60947-4-1 |
| Utilisation cat. AC15/DC13sta. | EN 60947-5-1 |
| Max. current AC15 safety cont. | 2.5 A |
| Voltage AC15 safety cont. | 230 V |
环境数据
| Protection type, housing | IP67 |
| Ambient temperature | -25 - 70 °C |
机械数据
| Depth dimension | 51 mm |
| Connection terminal | Spring-loaded terminal |
| Net weight | 341 g |
| Height dimension | 184 mm |
| Terminal style | fixed |
| Gross weight | 421 g |
| Width dimension | 42.5 mm |
| Holding force | 1500 N |
环境
| RoHS directive |
2011/65/EU
2015/863/EU |
| RoHS conformity | yes |
| RoHS exceptions | no |
| REACh compliance | contains min. 1 SVHC-substance |
| REACh included substances | Phenol |
| 污染物的百分比-比例 | > 0,1 |
| CAS号 | 84852-15-3 |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
商业数据
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27272603 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000026 |
| ETIM Reference Feature | EC002593 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548002874 |
| 卷宗 | 1.258 dm3 |
| Harmonized System Code | 85365080 |
| 海关税号类型 | TARIC |
| 使用海关税则号 |
Ausfuhr
Einfuhr |
| 每个包装单位的数量 | 1 |
可选的配件
PSEN screw M4x16 10pcs
540310
单向螺钉,单向槽, M4x16 ,材料不锈钢, PU = 10
件,适合执行器:PSEN 1.1 , PSEN 2.1 , PSEN me1.x AS ,
PSENme4 。
PSEN cable 200m-8x0.25mm²
570793
电缆盘,TPU/TPE-U,黄色RAL1003,8x0.25,适合拖链,
单线颜色:白色,棕色,绿色,黄色,灰色,粉色,蓝色,红色,
线缆长度:200m