关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"526127","name":"PSEN ma1.3p-22/1switch","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0100","A0100B0110","00106002217045","0010600221704580GI"]}
实际产品可能有所不同
PSEN ma1.3p-22/1switch
产品物料号: 526127
GTIN: 4046548049763
Magnetic safety switch 3 n/o, M8 male connector, round M12
design, IP67, for applications with PSEN ix1, PU = 1 piece without
actuator, certification (TÜV, EAC, UL).
单元
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
General data
| Approval |
CE
UKCA cULus Listed EAC (Eurasian) TÜV |
| Sensor principle | magnetic |
| Coding level to ISO 14119 | Low |
| Classification to EN 60947-5-3 | PDDB |
| Suitable for series connection | yes |
| unit type | Sensor |
Technical data
Electrical data
| Supply voltage (V) | 24 V |
| Type of supply voltage U1 | DC |
| Switching voltage | 24 V |
Environmental data
| Ambient temperature | -25 °C |
| Max. ambient temp. at Hmax | |
| Max. ambient temp. at 2000 m | +70 °C |
| Perm. operating height ASL | 4000 m |
| EMC to standard ... | EN 60947-5-3 |
| Vibration to standard ... | EN 60947-5-2 |
| Acc. shock to standard1 | 30g |
| Pollution degree clear.&creep. | 3 |
| Protection type, housing | IP65 |
Mechanical data
| Type 1 actuator | PSEN ma1.3-08 |
| Sensor can be flush-mounted | Yes, follow installation guide |
| Connection type | M8, 8-pin male |
| Cable lines | LiY11Y 8 x 0.14 mm2 |
| Housing material upper part | PBT |
| Depth dimension | 59.1 mm |
| Net weight | 20 g |
| Gross weight | 38 g |
Environment
| RoHS directive |
2011/65/EU
2015/863/EU |
| RoHS conformity | yes |
| RoHS exceptions | no |
| REACh compliance | Contains no SVHC substances |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
Commercial data
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27274401 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000026 |
| ETIM Reference Feature | EC002544 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548049763 |
| Volume | 0 dm3 |
| Harmonized System Code | 85365019 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
可选的配件
PSEN ix1 Interface for 4 PSEN 1
535120
接口PSEN ix1,用于连接和评估多个
安全传感器n/o,n/o,尺寸96 x 48 x 43.5 mm(高 x 宽 x 深),
连接类型弹簧夹持端子。
PSEN converter M8-8sf -- M12-8sm
540329
电缆,适配器, IP67 , M12 公头连接器,黑色, 直向, 8 针, M8母头连接器上的 A
编码,黑色,直向, 8 针, A 编码, PUR ,
0.25 m , 8× 0.14 mm² ,黄色,所有 8 个信号的内部接线 1:1 ,
用于连接 PSEN 传感器的转换器。
调试的配件
PSEN ma1.3-08/1actuator
516120
Actuator for magnetic safety switch, cylindrical design,
M12, IP6K9K, operating distance 8 mm, PU = 1 actuator.
PSEN ma1.3-12/1actuator
516130
Actuator for magnetic safety switch, cuboid design, IP6K9K,
operating distance 12 mm, height design 20 mm, PU = 1 actuator.
必选的操作配件
PSEN cable M8-8sf, 5m
533151
Connection cable, PUR, yellow RAL1003, suitable for drag chains, 8-pin,socket
straight M8, on open line end, A-coded, cable length: 5m
PSEN cable M8-8sf, 10m
533152
Connection cable, PUR, yellow RAL1003, suitable for drag chains, 8-pin,socket
straight M8, on open line end, A-coded, cable length: 10m
PSEN cable M8-8sf, 20m
533153
Connection cable, PUR, yellow RAL1003, suitable for drag chains, 8-pin,socket
straight M8, on open line end, A-coded, cable length: 20m
PSEN ix1 Interface for 4 PSEN 1
535120
接口PSEN ix1,用于连接和评估多个
安全传感器n/o,n/o,尺寸96 x 48 x 43.5 mm(高 x 宽 x 深),
连接类型弹簧夹持端子。
