关闭
您在国际Pilz网站上
请输入国家
选择您所在的国家/地区,以获取国内内容
{"id":"542013","name":"PSEN cs5.11n/PSEN cs5.11 M12 1UNIT","price":"0.00","currency":"CNY","category":["A0100","A0100B0110","00106002217046","0010600221704680KA"]}
实际产品可能有所不同
PSEN cs5.11n/PSEN cs5.11 M12 1UNIT
产品物料号: 542013
GTIN: 4046548085945
RFiD safety switch, 2 safe SC outputs, male connector M12 5-
pin, for applications up to SIL 3 or PL e, IP67, typ. operating
distance11
mm, Sao = 8 mm, Sar = 20 mm, PU = 1 piece coded switch with
actu... 更多
Item
下列产品已经加入您的购物车
保存购物车
建立新的订单 或 安排单独报价
选择预期用途
RFiD safety switch, 2 safe SC outputs, male connector M12 5- pin, for applications up to SIL 3 or PL e, IP67, typ. operating distance11 mm, Sao = 8 mm, Sar = 20 mm, PU = 1 piece coded switch with actuator.
General data
| Approval |
CE
UKCA cULus Listed FCC IC TÜV ECOLAB EAC (Eurasian) |
| Sensor principle | Transponder |
| Coding level to ISO 14119 | gering |
| Classification to EN 60947-5-3 | PDDB |
| Transponder coding | codiert |
| Suitable for series connection | nein |
| unit type | Unit |
Technical data
Electrical data
| Supply voltage (V) | 24 |
| Type of supply voltage U1 | DC |
| Power consumption DC | 1 |
Semiconductor outputs
| Number of OSSD outputs | 2 |
| Number of sig. outputs | 1 |
| Potential isolation S/C O | nein |
| S/C output short circuit proof | ja |
| Utilisation cat. to EN 60947-1 | DC-12 |
Environmental data
| Ambient temperature standard | EN 60068-2-14 |
| Ambient temperature | -25 |
| Max. ambient temp. at Hmax | +60 °C |
| Max. ambient temp. at 2000 m | +70 °C |
| Storage temperature standard | EN 60068-2-1/-2 |
| Climatic suitability standard | EN 60068-2-30 |
| Humidity rating | 93 % r. F. bei 40 °C |
| Perm. operating height ASL | 4000 m |
| EMC to standard ... | EN 60947-5-3 |
| Vibration to standard ... | EN 60947-5-2 |
| Acc. shock to standard1 | 30g |
| Overvoltage category | III |
| Pollution degree clear.&creep. | 3 |
| Protection type, housing |
IP66
IP67 |
Switching distances
| Change op. dist. temp.change | +-0,02mm/°C |
Mechanical data
| Holding force magnet | 30 |
| Type 1 actuator | PSEN cs5.11 M12 |
| Sensor can be flush-mounted | Ja, Montagehinweis beachten |
| Connection type | M12, 5pol. male |
| Product material |
PBT
PA+GF Polycarbonat |
| Height dimension | 26.4 |
| Width dimension | 101.6 |
| Depth dimension | 19 |
| Net weight | 135 |
| Gross weight | 155 |
Transponder
| Operating frequency | 122 kHz - 128 kHz |
Environment
| RoHS directive |
2011/65/EU
2015/863/EU |
| RoHS conformity | yes |
| RoHS exceptions | yes |
| RoHS except.s acc. to direct. | 7c I |
| REACh compliance | contains min. 1 SVHC-substance |
| REACh included substances | Lead oxide |
| %-part of the pollutant | > 0,1% |
| CAS No. | 1317-36-8 |
| SCIP entry available | yes |
| WEEE classification (08/2018) | 5 devices (feed size < 50cm) |
Commercial data
| ECLASS version | ECLASS-13 |
| ECLASS Reference Feature | 27274601 |
| ETIM Version | ETIM-9.0 |
| ETIM Reference Group | EG000026 |
| ETIM Reference Feature | EC002592 |
| UNSPSC 25 | 39122205 |
| GTIN | 4046548085945 |
| Volume | 0 dm3 |
| Harmonized System Code | 85365019 |
| Type of tariff number | TARIC |
| Use of customs tariff number |
Ausfuhr
Einfuhr |
| Quantity per packaging unit | 1 |
可选的配件
PSEN screw M4x20 10pcs
540313
单向螺钉,单向槽, M4x20 ,材料不锈钢, PU = 10
件,适合执行器:PSEN cs5.1n , PSEN cs5.1 M12/8 , PSEN
cs5.11 , PSEN cs5.13 , PSEN cs6.1n , PSEN cs6.2n , PSEN cs6.11 ,PSEN cs6.21 。
PDP67 F 8DI ION HP
773601
分布式输入模块用于PNOZmulti,保护级别IP67,通过
连接模块实现连接,8个安全数字量输入,8个输出可配置为
标准、测试脉冲或24 V,单独提供输出。
PDP67 F 8DI ION VA
773614
分布式输入模块用于PNOZmulti,保护级别IP67,通过
连接模块实现连接,8个安全数字量输入,8个输出可配置为
标准、测试脉冲或24 V,不锈钢连接器。
PDP67 F 8DI ION HP VA
773615
分布式输入模块用于PNOZmulti,保护级别IP67,通过
连接模块实现连接,8个安全数字量输入,8个输出可配置为
标准、测试脉冲或24 V,不锈钢连接器。
